Yılın en iyi şarkısı

2011'in en çok çalınan, sosyal medyada en çok paylaşılan, dillere en çok takılan şarkılarının listesini hazırladık

 

 
NEDEN ADAYLAR?

 

 

 


Ajda Pekkan-Arada Sırada: Süperstar Ajda Pekkan’ın bu yıl çıkardığı ‘Farkın Bu’ albümünün en çok dinlenen parçalarından biri ‘Arada Sırada’ oldu.

Athena-Ben Böyleyim: Athena bu yıl Frank Sinatra’nın ‘My Way’ini ‘Ben Böyleyim’ ismiyle cover’lamıştı.

Bülent Ersoy&Tarkan - Bir Ben Bir Allah Biliyor: Bülent Ersoy’un yeni imajıyla şaşırttığı son albümü ‘Aşktan Sabıkalı’nın en dikkat çeken şarkısı Diva’nın Tarkan’la düet yaptığı ‘Bir Ben Bir Allah Biliyor’ isimli şarkı olmuştu.

Gece–Ben Öldüm: Gece’nin aynı isimli albümünün çıkış parçası ‘Ben Öldüm’dü.

Gökçe – Tuttu Fırlattı: Gökçe’nin aynı isimli albümünün hit şarkısı ‘Tuttu Fırlattı’ bu yılın “dile takılma oranı” oldukça yüksek olan şarkılardan biriydi.

Halil Sezai – Duman: Başrolünde oynadığı ‘İncir Reçeli’ filminin soundtrack’ini de yapan Halil Sezai’nin ‘Duman’ şarkısı sosyal medyada paylaşılma rekorları kırmıştı.

MFÖ – 19: 40. yılını kutlayan MFÖ’nün, ‘Ve MFÖ’ albümlerinin çıkış parçası ‘19’du.

Model – Değmesin Ellerimiz: Model’in ‘Diğer Masallar’ isimli albümünün en dikkat çeken ve en çok dinlenen şarkısı ‘Değmesin Ellerimiz’di.

Nilüfer & Hayko Cepkin–Aşk Kitabı: Nilüfer’in Türk rock’ının önemli isimleriyle yaptığı düetlerden oluşan albümü ‘12 Düet’in en sevilen parçalarından biri de Hayko Cepkin’le birlikte söylediği ‘Aşk Kitabı’ olmuştu.

Sezen Aksu – Unuttun Mu Beni?: Sezen Aksu’nun ‘Öptüm’ albümünün en çok çalınan parçası ‘Unuttun mu Beni?’ydi.