Yılın magazin olayı

Sosyal medyayı, magazin ilavelerini, üçüncü sayfaları en çok meşgul eden, hani 'onla da olmaz onsuz da' denilen magazin olayları içinden bir derleme yaptık. Karar sizin, en unutulmazı hangisiydi?NEDEN ADAYLAR?

 

 

Ali Taran&Ayşe Özyılmazel Evliliği: Şarkıcı Ayşe Özyılmazel ve reklamcı Ali Taran temmuz ayının başında evlenme kararı alarak dünya evine girdi. Semiramis Pekkan'ın Bodrum'daki villasında gerçekleşen ve basına kapalı olan nikâha Kıvanç Tatlıtuğ ve Murat Boz gibi ünlü isimler katılırken, magazin dünyasına bomba gibi düşen evliliğin geçen günlerde hayatını kaybeden Ali Taran'ın eski eşi Selma Ann Desmond'un kanser tedavisi sırasında gerçekleşmesi çok konuşuldu.

Bülent Ersoy'un yeni imajı: Sanatçı Bülent Ersoy'un bu sene piyasaya çıkan 'Aşktan Sabıkalı' isimli albümü için çektirdiği gotik fotoğraflar, başta sosyal medya olmak üzere magazin dünyasında en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Ersoy'un siyah uzun saçlı ve koyu makyajlı yeni imajını görenler ünlü sanatçıyı Addams Family'nin annesi Morticia Addam'a benzetirken, kimisi de metal müziğin sıra dışı ismi Marilyn Manson ile olan benzerliği dile getirdi.

Erol Köse Twitter'da: Prodüktör Erol Köse'nin Twitter'a katılması bir hayli olaylı oldu. Şahsi hesabından ünlülere yönelik açıklamalar yapan Köse'nin twitleri ilk başlarda ciddiye alınmasa da, en sonunda özel hayatı ihlal edebilecek kimi açıklamaları magazin dünyasını derinden sarsacak nitelikteydi. Seda Sayan, geçmişte çektirdiği pozlarını paylaştığı için; Hülya Avşar başta olmak üzere birçok ünlü isim de hakaret ve iftira niteliğindeki sözler nedeniyle Köse'ye dava açtı. Hatta Erol Köse en son bir davette Seda Sayan'ın çantalı saldırısına uğradı.

Güloğlu'ndan Erken'e mermi: Nişanlısı Davut Güloğlu'nun memleketi Rize'ye ziyarete giden sunucu Ece Erken, Güloğlu'ndan sonraları çok konuşulacak ilginç bir hediye aldı. Ece Erken'e altında derin manalar saklı bir mermi hediye eden Güloğlu'nun bu hareketi ve Ece Erken'in hediyeyle ilgili olarak 'Ya öleceğim ya da sonsuza kadar onunlayım' açıklaması, kadın cinayetlerinin yoğun yaşandığı ülkelerden biri olan Türkiye'de en çok tartışılan magazin olayları arasına girdi.

İbo'yu vurdular: Türkücü İbrahim Tatlıses, özel bir televizyon kanalının binasından çıkışı sırasında silahlı saldırıya uğrayarak başından vuruldu. Doktorların yoğun uğraşlarıyla hayata döndürülen ve uzun bir süre yoğun bakımda kalan İbo, milletvekili aday adayı olduğu genel seçimlerinden çekildi ve fizik tedavi görmek üzere Almanya'ya gitti. Buradan döner dönmez Ayşegül Yıldız ile evlenen Tatlıses, şimdilerde ise stüdyoya girerek yeni albüm hazırlıklarına başladı.

İzzet ve Nihat'ı bastılar: Nihat Doğan ve İzzet Yıldızhan'ın para karşılığında anlaştıkları dört kadınla 'seks fantezisi' olaylı bitti. Grup seks yapmak istedikleri iddia edilen sanatçılardan Yıldızhan ile kadınlar arasında tartışma çıktı, kadınlardan birinin darp edildiği iddia edildi. Darp edilen kadının şikayetçi olması üzerine ünlü sanatçılar emniyete götürüldü. Nihat Doğan, konu hakkında açıklama yaparak, "Ben Süpermen miyim bu kadar kısa sürede dört kadınla birlikte olacağım?" dedi.

Tarkan'a sahnede taciz: Altın Kelebek'te ödülünü almak için sahneye gelen Tarkan zor anlar yaşadı. Tarkan şarkısını seslendirdikten sonra bir anda sahneye çıkan Tuğba Ekinci eline mikrofonu aldı ve herkesi şoke eden bir konuşma yaptı. "Hülya Avşar'ın yerine bu soruyu soruyorum. Neden okul yaptırmadın?" diye soran Ekinci'ye Tarkan, "Yapılanları anlatmanın anlamı yok. Yoksa insan daha da küçülür. Benim neler yaptıklarımı bilen biliyor" diyerek cevap verdi ve ödülü almadan sahneyi terk etti.

Teoman müziği bıraktı: Ünlü rockçı Teoman ağustos ayında aldığı şok bir kararla müziği bıraktığını açıkladı. Sanatçının bu kararı başta hayranları olmak üzere müzik dünyasındaki birçok kişiyi şaşırtırken, son olarak “Aşk ve Gurur” albümünü çıkaran Teoman, kendi sitesinden yazdığı bir mektupla müziği bırakma sebeplerini açıkladı. Ancak geçen günlerde Nilüfer ile aynı sahnede yer alacağı haberi, 'Yoksa Teoman müziğe dönüyor mu' sorularının sorulmasına neden oldu.

Tiyatro sahnesinde taciz iddiaları: Hande Ataizi, bir gazeteye verdiği röportajda ‘Özel Hayatlar’ isimli oyunda beraber oynadığı Cihan Ünal’ın sahnede kendisini taciz ettiğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından Cihan Ünal’dan bir kontra geldi ve “Asıl ben tacize uğradım” diyerek Ataizi’ni suçladı. Karşılıklı suçlamalar artarken, hakarete maruz kaldığını söyleyen Ataizi, cinsel taciz suçlamalarıyla gündeme gelen IMF Başkanı’nı hatırlatarak bu tür olaylarda eğitim, kültür gibi unsurların öneminin olmadığını söyleyerek tartışmayı başka bir yöne taşıdı.

Twitter Teşhirleri: Hilal Cebeci, 'Yatağa girmeden önceki fotom sıze armağan biraz kötü çıktım ama idare edın panpışşlerim:))' diyerek sütyenli fotoğrafını Twitter'da paylaştı. Hem sosyal medyada hem de magazin basınında günlerce konuşulan ve Cebeci'ye on binlerce yeni takipçi kazandıran bu fotoğrafı şarkıcının çıplak pozları takip etti. Twitter teşhiri furyasına 'Ciciş' Esra-Ceyda Ersoy kardeşler aynı tarz karelerle, şarkıcı Doğuş ise 'çiçek açarak' katıldı.