"10 bin lira" fazla ödedikleri müşterinin dönmesini bekliyorlar

"10 bin lira" fazla ödedikleri müşterinin dönmesini bekliyorlar
"10 bin lira" fazla ödedikleri müşterinin dönmesini bekliyorlar
- Adana'da bir döviz bürosunda dolar bozduran kişiye yanlışlıkla 10 bin lira fazla para verildi - İş yeri sahibi, güvenlik kamerasına da yansıyan olayda, aldığı parayı saymadan ayrılan müşterilerinin durumu fark edip dönmesini bekliyor

ADANA (AA) - Döviz bürosunda dolar bozduran kişiye yanlışlıkla 10 bin lira fazla ödeme yapıldı.

Merkez Seyhan ilçesi Cemalpaşa Mahallesi Gazipaşa Bulvarı'ndaki bir döviz bürosunda 10 bin 500 dolar bozduran bir müşteriye, 29 bin 295 lira yerine yanlışlıkla 39 bin 295 lira ödeme yapıldı. Fazla ödeme yaptıklarını fark eden çalışanlar, müşteriye ulaşamayınca polisten yardım istedi.

İş yerindeki güvenlik kamerası görüntülerinde, 55-60 yaşlarındaki bir kişi, döviz bürosuna gelerek yanında getirdiği doları veznedeki personele veriyor. Personel, doların sayımını yaptıktan sonra, yine sayımını yaptığı Türk Lirası'nı müşterisine veriyor. Aldığı parayı saymayan müşteri, paranın bir kısımını cüzdanına, bir kısmını da ceplerine koyarak buradan ayrılıyor.

Döviz bürosunun sahibi Coşkun Niziplioğlu, müşteri yoğunluğunun olduğu bir sırada çalışanların yanlışlıkla fazla ödeme yaptığını belirterek, "Burada müşterimizin hiçbir kastı yok. Müşterimiz aldığı parayı da saymadan cebine koyup buradan ayrılıyor. Umarım müşterimiz farkına varır ve paramızı getirir" diye konuştu.