10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
ADANA (AA) - CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen ve Zülfikar İnönü Tümer 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj...

ADANA (AA) - CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen ve Zülfikar İnönü Tümer 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türkmen, fikirleri, öngörüleri ve kurduğu Cumhuriyet ile tüm dünyanın saygısını kazanmış olan Büyük Lider Atatürk'ün ölüm yıl dönümünde yas tutarken, bıraktığı tüm düşünce, ilke, devrim, miras ve eserlerini geleceğe taşımanın en büyük duyarlılığı ve sorumluluğu içinde olmak gerektiğini bildirdi.

Milletvekili Tümer de büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün fikir ve eserlerinin sonsuza dek yaşatılacağını aktararak ''Dünyanın ölümsüz liderlerinden ulu önderin kıymetini her geçen gün daha iyi anlıyor, büyük özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, fikirleriyle hala ülkemiz için en büyük yol gösterici, karanlığa ışık tutan önemli bir meşaledir'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, CHP İl Başkanı Gökhan Yağ, MHP  İl Başkanı Yusuf Baş da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.