10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
ADANA (AA) - Vali Mustafa Büyük, 10 Kasım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ebediyete intikalinin 77. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.Büyük,...

ADANA (AA) - Vali Mustafa Büyük, 10 Kasım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ebediyete intikalinin 77. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Büyük, mesajında, 10 Kasım'ın Türk milleti için, büyük kurtarıcısını anma günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini bilerek, Cumhuriyetin erdemlerine sadakatini ve Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günü olduğunu belirtti.

Atatürk, düşünceleri, başarıları, eserleri, ilke ve inkılaplarıyla yaşadığı çağı aşan ve her döneme fikirleriyle damga vuran büyük bir lider olduğunu anımsatan Büyük, şunları kaydetti:

''Atatürk'ün İstiklal Savaşı'nın ardından kurduğu ve genç nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin büyüklüğünü yansıtan eşsiz bir eserdir. Hayatı boyunca milletimizin yücelmesi için çalışan Atatürk bizlere gurur duyulacak, bağımsız ve modern bir Cumhuriyet, sağlam temeller üzerinde yükselen barışçı bir ülke ve onurlu bir geçmiş bırakmıştır. Bugün gelinen noktada Türkiyemiz; gelişen ekonomisiyle, sanayi tesisleriyle, üniversiteleriyle, otoyollarıyla, eğitim ve sağlık alanındaki devasa yatırımlarla, tarım ve turizmdeki başarılarıyla, modern şehircilik uygulamalarıyla her alanda gelişmişlik standartlarını yükselterek, yarınlara güven ve umutla bakan bir ülke konumundadır.''

Büyük, ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde cumhuriyetin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikal etmiş silah arkadaşlarını, aziz şehitleri, gazileri ve Kurtuluş Mücadelesinin tüm isimsiz kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla andığını ifade etti.