''14 Mayıs Eczacılık Günü''

''14 Mayıs Eczacılık Günü''
''14 Mayıs Eczacılık Günü''
- Adana Valisi Mustafa Büyük: - ''Eczacılık, insanlığın hastalıklarla verdiği mücadelede, tedavi sürecinin en önemli aktörlerinden biri olarak varlığını ve işlevselliğini korumuş mesleklerden birisidir''

ADANA (AA) - Adana Valisi Mustafa Büyük, ''14 Mayıs Eczacılık Günü'' nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Büyük mesajında, eczacılık mesleğinin sağlığın vazgeçilmez unsuru olduğunu, eczacıların toplumların ve bireylerin sağlığı için çok değerli bir misyonu yüzyıllardır devam ettirdiğini belirtti.

Vali Büyük mesajında şunları kaydetti:

''Eczacılık, insanlığın hastalıklarla verdiği mücadelede, tedavi sürecinin en önemli aktörlerinden biri olarak varlığını ve işlevselliğini korumuş mesleklerden birisidir. Eczacılar, dün olduğu gibi bugün de sağlık sistemimizin vazgeçilmez unsurları olma özelliklerini sürdürmektedir. İnsanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip olan eczacılık, ülkemizde olduğu gibi dünyada da önemli meslek gruplarından biridir. İnsan sağlığını ve dolayısıyla toplum sağlığını merkeze alan bir meslek olarak eczacılık, insan var oldukça yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, halkla daima iç içe olan ve çok önemli bir sağlık hizmetini yerine getiren tüm eczacılarımızın günlerini kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Bugün

  ,

  toplum