19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
ADANA (AA) - Adana'da Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunuldu.Adana Valisi Mustafa Büyük, Garnizon Komutanı ve 6....

ADANA (AA) - Adana'da Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Adana Valisi Mustafa Büyük, Garnizon Komutanı ve 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği (TÜMGAZİDER) Adana Şubesi'nin Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. 

TÜMGAZİDER Adana Şube Başkanı Coşkun Adaber, törende yaptığı konuşmada, son dönemde artan olaylarda Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası için teröre verilen onlarca şehidin herkesi derinden yaraladığını söyledi.

Terör konusunda Türk devletinin ve toplumunun daha duyarlı olmasını beklediklerini anlatan Adaber, ''Teröre, teröriste ve işbirlikçilerine kesinlikle müsamaha gösterilmemelidir. Silahlı teröre misliyle karşılık verilerek yok edilmelidir. Teröre her alanda karşı çıkılmalıdır. Kanlarımız boşa akmamalı'' ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından bazı öğrenci ve gaziler, günün anlamına uygun şiirler okudu.

Törene, ABD 'nin Adana Konsolosu Linda Specht, gazi ve yakınlarının yanı sıra bazı kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.