30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
ADANA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Ünüvar, mesajında, Türk milletinin...

ADANA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ünüvar, mesajında, Türk milletinin bayrak ve vatan sevgisi ile Türk ordusunun kahramanlığının en güzel göstergesi olan 30 Ağustos zaferinin tarihdeki gurur ve iftihar vesilesi olan günlerden birisi olduğunu belirtti.

Ünüvar, Türk milletinin tarihi boyunca her türlü işgale karşı koyup bağımsızlıktan vazgeçmediğini aktardı.

Türk milletinin 30 Ağustos 1922'de vatanındaki düşmanları bir daha geri gelmemek üzere ülke topraklarından çıkarttığı anımsatan Ünüvar, şunları kaydetti:

"Bu zafer, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin gücünün ortaya koyulması bakımından da büyük anlam ifade etmektedir. Ecdadımız bizlere bu ülkeyi, din, dil, ırk farkı gözetmeksizin omuz omuza, birlikte mücadele ederek emanet etmiştir. Bunu hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum."