64. Hükümet Eylem Planı

64. Hükümet Eylem Planı
64. Hükümet Eylem Planı
- Seyhan Ziraat Odası Başkanı Girmen: - "Ülke tarımının gelişmesi ve sürdürülebilir bir hale gelmesi için havza bazlı destekleme sisteminin iyi olacağını düşünüyoruz"

ADANA (AA) - Seyhan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen, hükümetin eylem planına ilişkin, ülke tarımının gelişmesi ve sürdürülebilir hale gelmesi için havza bazlı destekleme sisteminin iyi olacağını düşündüklerini söyledi.

Girmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eylem planında memurlar, öğrenciler, emekliler, işçiler, çiftçiler ve kadınlara yönelik birçok müjde bulunduğunu anlattı.

Havza bazlı desteklemenin uzun zamandır bilinen ve özlenen bir sistem olduğuna dikkati çeken Girmen, şunları dile getirdi:

"Ülke tarımının gelişmesi ve sürdürülebilir hale gelmesi için havza bazlı destekleme sisteminin iyi olacağını düşünüyoruz. Bu sistem, uzun süredir bildiğimiz ancak hayata geçirilmemiş bir sistemdi. Eğer hayata geçirilirse ülke tarımı ve üreticiler için daha faydalı olacağını düşünüyoruz.

Üretici, bu sistemle hangi ürünü ekerse daha çok para kazanacağını bilir. Bununla birlikte üreticiler, sunulan alternatifler içinde ekeceği ürün desenini daha kolay değiştirebilir. Her bölgede ekilebilecek ve para edecek ürün belli olduğu için üretici daha rahat seçim yapabilir."