64. Hükümet'in kurulması

64. Hükümet'in kurulması
64. Hükümet'in kurulması
ADANA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olması inşaat sektöründe memnuniyetle karşılandı.BESA...

ADANA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olması inşaat sektöründe memnuniyetle karşılandı.

BESA Grup yönetim kurulu üyesi Efe Bezci, yazılı açıklamasında, idari seçimlerin ekonomiye olduğu kadar iş dünyasının istikrarına da her zaman doğrudan etki ettiğini belirtti.

Sektörlerde dalgalanmalar yaşandığını ancak 1 Kasım'dan sonra sandıktan çıkan sonucun güzel günlerin habercisi olduğunu bildiren Bezci, şunları kaydetti:

"Önümüzde 4 yıl boyunca seçim atmosferini yaşamayacağımız bir sonuç çıkmasından iş dünyasının olumlu etkileneceğine, sektörlerin de ivmesini sürdüreceğine inanıyoruz. Gündemin etkisiyle son birkaç aydır adımlarını yavaşlatan inşaat sektörü 1 Kasım sonrası rahatladı. Modern şehirler kurma noktasında inşaat sektörü olarak hükümet ile yeni Çevre ve Şehircilik Bakanımızın başarılı çalışmalara imza atacağına yürekten inanıyoruz. Göreve Fatma Güldemet Sarı'nın gelmesi ise bizi oldukça memnun etti. Mimarlık geçmişi olan meslektaşımı bakan konumunda görmek inşaat sektörü olarak bize güven veriyor. Yeni bakanımızdan modern şehirleşmeye dair adımların atılmasına yönelik çalışmalar ve teşvikler bekliyoruz."