ABD Adana Konsolosluğu Basın Ataşesi Atkins'ten ziyaret

ABD Adana Konsolosluğu Basın Ataşesi Atkins'ten ziyaret
ABD Adana Konsolosluğu Basın Ataşesi Atkins'ten ziyaret
- Atkins, ÇGC'yi ziyaret etti

ADANA (AA) - ABD  Adana Konsolosluğu'na Kültür ve Basın Ataşesi olarak atanan Eric T. Atkins, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ni (ÇGC) ziyaret etti.

ÇGC'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Eric T. Atkins beraberinde ABD Adana Konsolosluğu Medya Koordinatörü Anış Paydak ile cemiyet Başkanı Cafer Esendemir, Genel Sekreter Ömer Üney ve yönetim kurulu üyeleri Mutlu Mete ve Aliye Gültekin ile görüştü.

Ziyarette konuşan Atkins, Türkiye 'deki ilk görev yerinin Adana olduğunu bildirdi. Atkins, Türkiye'nin ve bölgenin doğal güzelliklerini hayranlıkla izlediklerini belirterek, "Adana bana övülerek anlatıldı. Yurt dışında herkes Ankara ve İstanbul gibi merkez illeri biliyor ancak Adana ve bölgesinin daha güzel, insanlarının ise daha sıcakkanlı olduklarını söylediler. Gerçekten de öyle. Bölge, özel ve güzel bir yapıya sahip. Önünde iyi fırsatları var. İnsanları sıcakkanlı, yemekleri de çok leziz" ifadelerini kullandı.

"Benim için en harika şey Türkiye'nin içinde barındırdığı farklılıktır" diyen Atkins, sözlerini şöyle tamamladı:

"Adana basını çok çeşitli. Bu çok çeşitlilik güzel bir şey. Bir Amerikalı olarak, bu farklılıklar ile bir arada yaşamayı ve çalışmayı başarmak Türkiye'yi güzelleştiriyor diye düşünüyorum. Adana ve yöresinin yemeklerini de oldukça lezzetli buldum. Özellikle Adana kebabını ve sumaklı soğan salatasını çok beğendim. Yöresel yemekleri tadarak tanımaya çalışıyorum."

ÇGC Başkanı Esendemir de Atkins'e yeni görevinde başarı diledi.