ABD Adana Konsolosu Espinoza'nın veda ziyaretleri

ABD Adana Konsolosu Espinoza'nın veda ziyaretleri
ABD Adana Konsolosu Espinoza'nın veda ziyaretleri
- Görev süresi dolan Konsolos Espinoza, Vali Büyük'ü ziyaret etti

ADANA (AA) - ABD 'nin Adana Konsolosu John L. Espinoza, görev süresi dolması dolayısıyla Vali Mustafa Büyük'ü ziyaret etti.

Vali Büyük, makamında gerçekleşen ziyarette, ABD Adana Konsolosluğu'nun önemli görevler yürüttüğünü, ABD'nin bağımsızlığının 239. yılı nedeniyle kısa süre önce kentte ABD'li yetkililerle bir arada olduklarını kaydetti.

Konsolos Espinoza'nın görevinin son günlerinde veda ziyaretlerinde bulunduğunu ifade eden Büyük, "Görev yaptığı süre içerisinde Türk makamlarıyla iyi ilişkiler kuran, her zaman ortak değerler içerisinde iki dost ülkenin görevlerini yürüten kişiler olarak, olumlu bir dönem geçirdiğimizi düşünüyoruz. Espinoza'ya bundan sonraki görevlerinde, hayatında başarılar diliyorum" dedi.

Espinoza da Vali Büyük'e destekleri için teşekkür etti.

Adana'nın misafirperverliğini çok beğendiğini ifade eden Espinoza, "Adana'yı çok özleyeceğim. Gerçekten Adana'yı evim gibi hissettim. Sizleri, gazetecileri, burada edindiğim tüm arkadaşlarımı özleyeceğim. Türkiye 'ye 20 yıldır geliyorum ve önümüzdeki 20 yılda da geleceğim. Turist olarak veya başka.... Arkadaşlığınız, destekleriniz için gerçekten çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Ziyaret daha sonra basına kapalı devam etti.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Türkiye

  ,

  Adana

  ,

  konsolos

  ,

  zaman

  ,

  turist