"Adana 2015 Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı"

"Adana 2015 Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı"
"Adana 2015 Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı"
-ATO tarafından 10 bin kişilik Adana kebabı satışa sunuldu

ADANA (AA) - Adana 2015 Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında Adana Ticaret Odası (ATO) tarafından 10 bin kişilik Adana kebap ve şalgam, porsiyonu 5 liradan satışa sunuldu. 

ATO'dan yapılan açıklamaya göre, Adana'da genel olarak 12-15 lira arasında satılan kebap, izdiham olmaması amacıyla karnavala özel fiyat olarak yanında şalgamla birlikte sembolik fiyat olarak 5 liradan satışa sunuldu.

 "Adana Kebabının Tadını Tüm Dünya Biliyor. Kebabın Ustaları Adana'dan Çıkıyor" sloganıyla gerçekleşen etkinlikte 10 bin kişiye sunulan Adana kebabı için bir ton et kullanıldı. Kebaplar 20 tezgahta 100 usta tarafından hazırlanıp pişirildi. 

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Menevşe, 3 yıldır süren karnavalın her yıl daha da güzelleştiğini kaydetti.

Karnavalda bir şeyler yapmak adına 11 yıl önce tescil ettirdikleri Adana'nın markası olan Adana kebabını öne çıkarmaya karar verdiklerini aktaran Menevşe, "Tescil ettirdiğimiz, gurur duyduğumuz markamız olan Adana kebabı ile böyle bir organizasyon yapma kararı aldık. Adanalılar da çok büyük ilgi gösterdiler. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ATO Meclis Başkanı Tarkan Kulak da Adana'nın tarihi günlerinden birisini yaşadığını belirtti. Kulak, "Adana'nın çok şeyi vardı ama bir şeyi yoktu. Bu karnaval bu eksikliği gidermiş oldu. Karnaval, Adana'daki sokak kültürü, Adanalının yaşam biçimini de yansıtmış, tanıtmış oldu" değerlendirmesinde bulundu.

"Nisan'da Adana'da" Komitesi başkanı Toyota  Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt da 10 bin kişiye kebap dağıtımı organizasyonu için ATO'ya teşekkür etti.

Karnavalın, Adana'nın başarısı olduğunu belirten Bozkurt, şunları kaydetti:

"Her ne kadar da  bu karnaval fikrini ben başlatsam da Adanalı sahip çıktı. Adana halkı sahip çıktığı için bu karnaval başarıya ulaştı. Bu karnaval Adana halkının karnavalıdır. Bu başarı Adana'nın başarısıdır. Kebap dağıtım şöleni ise çok güzel hazırlanmış. Hem Adana kebabının gerçek lezzeti hem de diğer bütün detaylarına kadar düşünülmüş. Böyle güzel bir etkinlik için ATO Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ayrı ayrı övgüyü hak ediyorlar."