Adana Adliyesi'nde açılış

Adana Adliyesi'nde açılış
Adana Adliyesi'nde açılış
- Vatandaşların işlemlerini daha hızlı yapabilmesi ve danışma hizmeti alabilmeleri amacıyla oluşturulan ''Ön Büro ve Danışma Masası'' ile düzenlemesi yapılan iç bahçe törenle açıldı

ADANA (AA) - Adana Adliyesi'nde vatandaşların işlemlerini daha hızlı yapabilmesi ve danışma hizmeti alabilmeleri amacıyla oluşturulan ''Ön Büro ve Danışma Masası'' ile yeniden düzenlemesi yapılan iç bahçe törenle açıldı.

Adana Valisi Mustafa Büyük, törende, kamu kurumlarından vatandaşın hizmet odaklı ve memnuniyete dayalı nitelikli hizmeti almak istediğini belirtti.

Çağın gerektirdiği şartları, teknolojinin getirdiği fırsatları her alanda değerlendirmek gerektiğini anlatan Büyük, Türkiye 'nin sağlamış olduğu gelişmeleri değerlendirerek adliyede ve diğer kurumlarda herkesin mutlu olacağı daha vasıflı bir hizmeti gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan da adliyelerde her geçen gün yükünün arttığını, mevcut sistemin çağın değişen şartlarına ayak uyduramaz hale geldiğini belirtti.

Yaşanan değişimin Türk yargısında bir dönüşümü zorunlu kıldığını aktaran Yeldan, şunları kaydetti:

"Bu dönüşümü bir nebze olsun gerçekleştirmeyi amaçlayan 'Mahkeme Yönetim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi'  Avrupa Birliği ülkelerindeki en iyi uygulamalar göz önünde bulundurularak, yargının iş yükünü azaltacak, yargılama sürelerini kısaltacak bir sistem geliştirilmiştir. Proje sayesinde, iş sahiplerinin adliyede geçirdikleri süre oldukça kısalmıştır.''

Yeldan, danışma masalarındaki görevlilerin halkla uygun şekilde iletişim kurabilen personellerden seçildiğini ve bu konuda eğitim gördüğünü kaydetti.

Konuşmaların ardından Vali Büyük, Başsavcı Yeldan ile büro ve ağaçlandırılarak düzenlenen iç bahçeyi hizmete açtı.