Adana ASKİ, galibiyet peşinde

Adana ASKİ, galibiyet peşinde
Adana ASKİ, galibiyet peşinde
- Asbaşkan Sözlü: "Adana BOTAŞ maçında iyi oynayıp kazanan taraf olmak istiyoruz"

ADANA (AA) -  Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ'nin asbaşkanı Sedat Sözlü, Adana BOTAŞ maçında iyi oynayıp kazanan taraf olmak istediklerini söyledi.

Sözlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonu Adana BOTAŞ ile oynayacakları derbi maçın hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade etti.

Geçen hafta konuk ettikleri Galatasaray Odeabank'a 76-67 yenildiklerini hatırlatan Sözlü, maçı kaybetmelerinde hakem hatalarının etkili olduğunu öne sürdü.

Sözlü, hakemlerin oyunu kötü yönettiğini iddia ederek, "Hakemler resmen önümüzü kesti. Bu konuda federasyona çağrıda bulunuyorum. Başarılı bir ivme yakaladık ancak bazı çevreler bunu kabullenemiyor, takımımızı durdurmak istiyor. Adana BOTAŞ maçında adil bir yönetim istiyoruz" dedi.

Takımlarının ligde başarılı olduğunu aktaran Sözlü, şunları kaydetti:

"Ligde sezonun ilk yarısının tamamlanmasına 3 maç kaldı. Bu maçları kazanıp, sezonun ilk yarısını başarılı kapatmak istiyoruz. Adana BOTAŞ, güçlü bir takım ancak biz de güçlüyüz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Hazırlıklarımız sürüyor. Adana BOTAŞ maçında iyi oynayıp kazanan taraf olmak istiyoruz."