"Adana ASKİ kentimizin gururu oldu"

"Adana ASKİ kentimizin gururu oldu"
"Adana ASKİ kentimizin gururu oldu"
- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü: "Bu sezon yakalanan en güzel başarı, Adana ASKİ'nin önümüzdeki sezon kentimizi Avrupa'da temsil edecek olması. Adana'nın gururu olan kızlarımızı ve teknik ekibimizi gönülden kutluyorum"

ADANA (AA) - Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) takımlarından Adana ASKİ'nin Onursal Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, takımın kentin gururu olduğunu belirtti.

Sözlü, yazılı açıklamasında, takımın play-off yarı final serisinde Galatasaray Odeabank'a elendiğini anımsatarak yöneticiler, teknik heyet ve sporcuları tebrik etti.

Adana ASKİ'nin ligdeki ilk sezonunda Türkiye kupası finalisti olduğunu ve ligi ilk beş içerisinde yer aldığını bildiren Sözlü, şunları kaydetti:

"Ligi ilk 5 içerisinde tamamlayan takımımız daha sonra play-off serisi çeyrek finalinde güçlü rakibi İstanbul Üniversitesi BGD'yi eleyerek son dört takım arasına kaldı. Buraya kadar gelen başarıları takdir ediyorum. Bu sezon yakalanan en güzel başarı, Adana ASKİ'nin önümüzdeki sezon kentimizi Avrupa 'da temsil edecek olması. Adana'nın gururu olan kızlarımızı ve teknik ekibimizi gönülden kutluyorum."