Adana ASKİ'de hedef yarı final

Adana ASKİ'de hedef yarı final
Adana ASKİ'de hedef yarı final
- Asbaşkan Sözlü: "Play-off çeyrek final ilk maçında İstanbul Üniversitesi BGD'yi deplasmanda yenerek avantaj sağladık. Yarınki maçı da kazanarak yarı finale yükselmek istiyoruz"

ADANA (AA) - Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Adana ASKİ'nin asbaşkanı Sedat Sözlü, play-off çeyrek final ilk maçında İstanbul Üniversitesi BGD'yi deplasmanda yendiklerini belirterek, rövanşı da alıp, yarı finale yükselmek istediklerini bildirdi.

Sözlü, yazılı açıklamasında, ligi 5. tamamladıklarını ve play-off çeyrek finalinde İstanbul Üniversitesi BGD ile eşleştiklerini anımsattı.

İlk maçta İstanbul ekibini deplasmanda 80-74 yendiklerini ve seride 1-0 öne geçtiklerini vurgulayan Sözlü, şunları kaydetti:

"Play-off çeyrek final ilk maçında İstanbul Üniversitesi BGD'yi deplasmanda yenerek avantaj sağladık. Yarınki maçı da kazanarak yarı finale yükselmek istiyoruz. Bunu, çift devreli maça benzetirsek henüz ilk yarısı tamamlandı. Önemli olan ikinci maçı da alarak yarı finale ulaşmak. Bu yüzden yarın saat 18.00'de, Menderes Spor Salonu'nda oynayacağımız maça Adanalı basketbolseverleri bekliyoruz."