Adana ASKİ'de play-off heyecanı

Adana ASKİ'de play-off heyecanı
Adana ASKİ'de play-off heyecanı
- Başantrenör Artun: "İstanbul Üniversitesi BGD'nin gücünün farkındayız ve turu geçmek için elimizden geleni yapacağız"

ADANA (AA) - Normal sezonu tamamlanan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL), play-off çeyrek finalinde İstanbul Üniversitesi BGD ile eşleşen Adana ASKİ'nin başantrenörü Kaan Artun, rakiplerinin gücünü bildiklerini ve turu geçmek için ellerinden geleni yapacaklarını bildirdi.

Artun, yazılı açıklamasında, sezonu, Mersin Büyükşehir Belediyesi galibiyetiyle tamamladıklarını hatırlattı.

Sezon başında koydukları hedeflere ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Artun, şunları kaydetti:

"Öncelikli hedefimiz, Türkiye Kupası'nda final oynamaktı ve bunu başardık. İkinci hedefimiz ise sezonu ilk 5 içerisinde bitirmek ve önümüzdeki sezon Adana'yı  Avrupa 'da temsil etmekti. Bu hedefimizi de yakaladık. Bunları başarmak, hepimizi çok mutlu etti. İlk sezonunu oynayan bir takım olarak aldığımız 16 galibiyet, gelecek için ümit veriyor ama daha yapacak çok işimiz var. Sezon henüz bitmedi. Play-off'ta son 3 sezondur ciddi yatırımlar yapan ve son 2 sezonun Avrupa Kupası yarı finalistiyle eşleştik. İstanbul Üniversitesi BGD'nin gücünün farkındayız ve turu geçmek için elimizden geleni yapacağız. Bu turda başarılı olmak istiyorsak savunma direncimizi artırmalıyız. İstanbul Üniversitesi BGD, yetenekli ve hücum gücü yüksek oyunculardan kurulu bir takım. Ligi 4. bitirdikleri için de saha avantajı onlarda."

Artun, Adana'da oynayacakları maçta seyirci desteğinin kendileri için önemli olduğunu belirterek, "Bu sezonki başarımızda onların payı çok büyük. Play-off'ta da desteklerini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.