Adana BOTAŞ, genç oyuncularıyla başarı hedefliyor

Adana BOTAŞ, genç oyuncularıyla başarı hedefliyor
Adana BOTAŞ, genç oyuncularıyla başarı hedefliyor
- Genel menajer Altundağ: "Belki ligin en genç oyuncu topluluğu bizde ama bu şekilde bir başarı yakalamak daha değerli olacak"

ADANA (AA) - Kadınlar Basketbol Süper Ligi (KBSL) takımlarından Adana BOTAŞ'ın genel menajeri Recep Altundağ, "Belki ligin en genç oyuncu topluluğu bizde ama bu şekilde bir başarı yakalamak daha değerli olacak" dedi.

Altundağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lige Hatay Büyükşehir Belediyespor deplasmanında aldıkları yenilgiyle başladıklarını ancak ikinci haftada sahalarında Abdullah Gül Üniversitesi'ni yenerek, moral bulduklarını söyledi.

Altyapıya önem verdiklerini, pahalı oyuncu transferleri yerine genç Türk oyuncuları yetiştirmeyi ve bu sporcuları hem Adana'ya hem de Türkiye 'ye kazandırmayı amaçladıklarını vurgulayan Altundağ, şunları kaydetti:

"Başantrenörümüz Ceyhun Yıldızoğlu da altyapıya önem vermemizde en büyük etkenlerden birisi. Ceyhun hocamız nerede genç ve yetenekli oyuncu varsa takımımıza ve ülkemize kazandırmak için çaba gösteriyor. Belki ligin en genç oyuncu topluluğu bizde ama bu şekilde bir başarı yakalamak daha değerli olacak. İlk iki haftada bir mağlubiyet bir de galibiyet aldık. Gelecek hafta deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaşacağız ve en iyi sonucu almak için elimizden geleni yapacağız. Hocalarımıza ve oyuncularımıza güveniyoruz, inşallah Adana'ya mutlu şekilde döneriz."