Adana Demirspor 52. başkanını seçti

Adana Demirspor 52. başkanını seçti
Adana Demirspor 52. başkanını seçti
- 1940'tan bu yana yeşil sahalarda mücadele eden mavi-lacivertlilerin, dün yaptığı olağan kongrede 52. başkanı Sedat Sözlü oldu

ADANA (AA) - PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor'un, dün gerçekleştirilen olağan kongresine tek aday olarak katılan Sedat Sözlü, oy çokluğuyla kulübün 52'nci başkanı seçildi.

1940'ta gençleri sivil savunma ve spora yöneltme amacıyla dönemin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 6. İşletme Müdürü Eşref Demirağ tarafından kurulan Adana Demirspor, atletizm, bisiklet, güreş, yüzme, sutopu, futbol , basketbol ve voleybol branşlarında faaliyet gösterdi.

75 yıllık futbol serüveninde çeşitli liglerde mücadele eden ancak 20 yıldır Süper Lig hasreti çeken Adana Demirspor'da, bu güne kadar 51 kez başkanlık görevi değişti.

Dün yapılan olağan kongrede, tek aday olarak kulübe başvuru yapan Sedat Sözlü bu görevi üstlendi ve kulübün 52. başkanı oldu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün kardeşi ve Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekibi Adana ASKİ'nin asbaşkanı olan Sedat Sözlü, ilk defa bir futbol kulübünde başkanlık görevi yürütecek.

 

- Teknik direktörlüğe Samet Aybaba getirildi

Mavi-lacivertlilerin geçen sezonu play-off mücadelesinde Antalyaspor'a elenerek tamamlamasının ardından, teknik direktör Ünal Karaman geçen hafta görevini bıraktığını açıklamıştı.

Dün yapılan kongrede Sedat Sözlü, kulüpte sportif direktörlük yapan Samet Aybaba'nın teknik direktörlük görevine getirildiğini açıkladı.