Adana Demirspor'dan TFF ve MHK'ye tepki

Adana Demirspor'dan TFF ve MHK'ye tepki
Adana Demirspor'dan TFF ve MHK'ye tepki
- Kulüp başkanı Sözlü: "Buradan MHK'ye de Türkiye Futbol Federasyonu'na da söylüyorum. Takımlar üzerinden hesap yapmayın. Özel bir muamele istemiyoruz, 'hakkımızı yemeyin' diyoruz"

ADANA - PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor'un kulüp başkanı Sedat Sözlü, "Buradan Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) da  Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) da söylüyorum. Takımlar üzerinden hesap yapmayın. Özel bir muamele istemiyoruz, 'hakkımızı yemeyin' diyoruz" dedi.

Sözlü, Aytaç Durak Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, son iki haftada 2-2 kaldıkları Alanyaspor ile 3-1 yenildikleri Kardemir Karabükspor maçlarında yaşanan tartışmalı pozisyonları salona kurulan ekranda gösterip, değerlendirdi.

İlk 4 haftada istenen ve özlenen bir takım varken, ne olduğunu anlamadan son üç maçta kaybettikleri 8 puanın mahcubiyetini yaşadıklarını ifade eden Sedat Sözlü, son maçlarda aleyhlerine çok kolay fauller ve penaltılar verildiğini, futbolcularına yapılan faullerin ise görmezden gelinildiğini savundu.

Yıllardır Adana takımlarının hakkının gasbedildiğini öne süren Sözlü, şöyle devam etti:

"Yıllardır aynı senaryo. Üstüne basa basa söylüyorum; ben bu işlere girmek istemiyorum ama art niyet olduğunu düşünüyorum. Acaba 'Adana'yı cezalandırıyorlar mı' demek istemiyorum ama artık o aşamaya geldik. Demokratik bir ortamda yaşıyoruz. Bu demokratik ortamda takımımızın hakkını yemesinler. Her şehrin kendine göre siyasi görüşü vardır, farklı görüşleri de vardır. Biz mazeret aramıyoruz ama lütfen Adana'yı da cezalandırmasınlar. Herkes hesabını farklı kulvarlarda yapsın. Bunları söylemek istemiyorum ama bu noktaya geldi."

Sözlü, Spor Toto Süper Lig takımlarının tribünleri boşken, kendilerinin 10-15 bin seyirciye oynadıklarını, göreve geldiğinde 23 binlerde olan passolig kart sayısının 33 binlere ulaştığını belirtti. 

Devraldığı 21 milyon lira borcu, 16 milyona düşürdüğünü bildiren Sedat Sözlü, şöyle konuştu:

"Günah değil mi emeğimize. Ben buradan Yıldırım Demirören'e çağrı yapıyorum. Açsınlar şu anda TFF'ye tek kuruş borcu olmayan tek kulüp Adana Demirspor. Ben 'art niyet aramıyorum' diyorum ama lütfen federasyon başkanımız da Adana'dan sesimizi duysun. Kendisini çok seviyor ve saygı duyuyorum. MHK başkanına da buradan söylüyorum. Adana'nın, Adana Demirspor'un ne günahı var. Yapmayın, lütfen. Buradan MHK'ye de Türkiye Futbol Federasyonu'na da söylüyorum. Takımlar üzerinden hesap yapmayın. Özel bir muamele istemiyoruz, 'hakkımızı yemeyin' diyoruz."

Sözlü, liglerinde İzmir'in 3 takımı olduğu halde maçlarına ağırlıklı olarak İzmir bölgesinden hakem verildiğini iddia ederek, bu bölgeden hakem verilmemesini istedi.

Puan kayıplarına mazeret aramadıklarını, takımda düşüş olduğunu kabul ettiklerini ifade eden Sözlü, "Hocamız iyi niyetli. Üç mağlubiyetimiz var, kesinlikle tırnak içi kadar sorun yok takımda" diye konuştu.