Adana derbisi öncesi başkanlar bir araya geldi

Adana derbisi öncesi başkanlar bir araya geldi
Adana derbisi öncesi başkanlar bir araya geldi
- PTT 1. Lig'de yarın Adana Demirspor ile Adanaspor arasında oynanacak derbi öncesinde TSYD Adana Şubesi, her iki kulübün başkanlarını bir araya getirdi - Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sözlü: "Bir Adanalı olarak iki takımın el ele ilk 2'den Süper Lig'e çıkmasını temenni ediyorum" - Adanaspor Kulübü Başkanı Akgül: "Umarım hak edenin kazanacağı bir mücadele olur"

ADANA (AA) - PTT 1. Lig'de yarın Adana Demirspor ile Adanaspor arasında oynanacak derbi öncesinde her iki kulübün başkanı buluştu.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü ile Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül,  Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Nihat Geven Tesisleri'nde, derneğin Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz'ın katılımıyla bir araya geldi.

Sözlü, burada yaptığı konuşmada, yıllardır süre gelen dostluğun her daim baki kalmasını arzuladıklarını, tatlı bir rekabet halinde olduklarını belirtti.

Her iki kulübün yıllardır Türkiye liglerinde şanlarıyla mücadele verdiğini bildiren Sözlü, şunları kaydetti:

"Bir Adanalı olarak iki takımın el ele ilk 2'den Süper Lig'e çıkmasını temenni ediyorum. Taraftarlar arasında kırgınlıklar olabilir ancak biz bunu azami dereceye indirme gayretinde olacağız. Ev sahibi takım olarak kazanmak istiyoruz. Ben kadere inananlardanım. Geçtiğimiz yıllarda Ceyhanspor'da görev yaptığım dönemlerde Adanaspor ile karşı karşıya gelmiştim. O zamanlarda dostane bir şekilde maçlarımızı oynamıştık. Sayın Başkanımız Bayram Akgül ile eskiye dayanan bir arkadaşlığımız var. Umarım güzel bir maç olur. Adana'ya seyir zevki yüksek bir maç izlettirme gayreti içerisinde olacağız. Dostluğumuzun baki kalması arzusuyla her iki takımın centilmence mücadele vereceğinden eminiz."

 

- Akgül: "Umarım hak eden kazanır"

 

Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül ise derbinin kent ve Türkiye açısından önemli olduğunu ifade ederek, "Ben her zaman mücadelenin sahada olmasını isterim. Yarın iyi dilekler arasında, dostça bir karşılaşma oynanır inşallah" ifadesini kullandı.

Dostluk vurgusu yapan Akgül, şöyle devam etti:

"Umarım yarın kötü şeyler yaşanmaz ve güzel bir mücadele olur. Hak edenin kazandığı bir maç olur. Herkesin gönlü kendi takımının kazanmasından yanadır. Bu bağlamda umarım biz kazanırız ancak önemli olan sezon sonunda bir yerlere gelebilmek. Yöneticisiyle, başkanlarıyla, taraftarıyla, gazetecisiyle şehir olarak biz birliktelik sağlayabilirsek ve bu işe inanırsak iki takımında el ele Süper Lig'e çıkmaması gibi bir durum olamaz. Ama maalesef bu şehirde uzun zamandır bir kopukluk var. Kopukluğun giderilmesi gerektiğine inananlardanım. Umarım hak edenin kazanacağı bir mücadele olur. Her iki takıma da başarılar diliyorum."

Konuşmaların ardından Sedat Sözlü, Bayram Akgül'e isminin yazılı olduğu "01" numaralı Adana Demirspor forması hediye etti.