Adana derbisinde sağduyu çağrısı

Adana derbisinde sağduyu çağrısı
Adana derbisinde sağduyu çağrısı
- PTT 1. Lig'in 9. haftasında Adana Demirspor ile Adanaspor'un karşı karşıya geleceği derbi maç öncesinde iki takımın yöneticileri sağduyu çağrısında bulundu - Adana Demirspor Başkanı Sözlü: "Dostluğun ön plana çıkacağı bir maç olması arzusundayız" - Adanaspor Basın Sözcüsü Uzel: "Müsabakalar gelir geçer ancak bize her zaman dostluk gerekli. Maçın da dostluk çerçevesinde geçmesini temenni ediyorum"

ADANA (AA) - PTT 1. Lig'in 9. haftasında Adana Demirspor ile Adanaspor'un karşı karşıya geleceği derbi maç öncesinde iki takımın yöneticileri centilmenlik çağrısı yaptı. 

Ligde 11'er puanı bulunan Adana takımlarının yöneticileri, kazananın bir adım öne geçeceği derbi öncesinde, "Adana'ya yakışan maç" izlettirme hedefiyle istenmeyen olaylar yaşanmasının önüne geçmek için sağduyu çağrısında bulundu.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cumartesi günü oynanacak derbi maçın dostluk içerisinde geçmesini dilediklerini söyledi.

Önceki hafta sahalarında oynadıkları Kardemir Karabükspor maçında taraftar grupları "Şimşekler"in yer aldığı tribünle ilgili ceza verildiğini ifade eden Sözlü, şunları kaydetti:

"Cezanın ertelenmesini istedik, derbi maçın dolu tribünler önünde oynanmasını istedik ama kabul görmedi. Karşılaşmanın dostluk ve kardeşlik içerisinde geçmesi için elimden geleni yapacağım. 'Şimşekler Grubu' ile de görüşerek buna katkı sağlamaları için duyarlı olmalarını isteyeceğim. Aynı zamanda Adanaspor yöneticilerini de misafir etme isteğim var. Eğer gerçekleşirse onların da aynı düşüncede olduğunu biliyorum. Dostluğun ön plana çıkacağı bir maç olması arzusundayız. Tüm Türkiye 'ye ve Adana'ya yakışır bir derbi maç izlettirmek için elimizden geleni yapacağız. Şiddetle bir yere varamayız. Tüm taraftarları tribüne davet ediyorum. Bizi ayakta tutan taraftarlarımızın, 12. adamımızın maça gelerek daha renkli bir derbi havası oluşturacağı inancındayım."

 

- Adanaspor cephesi

 

Adanaspor Kulübü Basın Sözcüsü Bülent Uzel ise hafta sonu Adana ve Türkiye için önemli bir maç oynanacağını ifade etti.

Derbi maç nedeniyle geçmiş yıllarda istenmeyen bazı olaylar yaşandığını anımsatan Uzel, "Bunların yaşanmaması lazım çünkü Adana'nın kazanacağı bir maç olacak. Müsabakalar gelir geçer ancak bize her zaman dostluk gerekli. Maçın da dostluk çerçevesinde geçmesini temenni ediyorum. Hak eden, iyi çalışan, iyi olan kazansın. Maçtan önce, karşılaşma sırasında ve sonrasında taraftarların sağduyulu hareket etmesini bekliyoruz. İnşallah taraftarlara güzel bir maç izletiriz ve her sonuçta dostluk ön plana çıkar" ifadelerini kullandı.

Adana Demirspor ile Adanaspor, 24 Ekim Cumartesi günü saat 18.30'da 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda karşı karşıya gelecek.