Adana Valisi Büyük:

Adana Valisi Büyük:
Adana Valisi Büyük:
- "İstihdamı artırmak için daima işbirliği içinde hareket etmeliyiz"

ADANA (AA) - Adana Valisi Mustafa Büyük, istihdamı artırmak için birliği içinde hareket edilmesi gerektiğini bildirdi.

Büyük, Adana İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 3. olağan toplantısının açılışında, istihdam konusunun işsizliğin en aza indirgenmesi ve ekonomik gelişmenin sağlanmasında büyük önem taşıdığını vurguladı.

İşsizliği bertaraf etmek, en aza indirgemek için gayreti göstereceklerini vurgulayan Büyük, şunları kaydetti:

"Bu toplantılarda ayrıntılarıyla ele aldığımız üzere ilimizdeki işsizlik oranını en aza indirmek, istihdamı arttırıcı tüm proje ve çalışmaları titizlikle yürütmek, hayati derecede önem verdiğimiz bir konu. Bu konuda elimizden gelen tüm gayreti, iş dünyası temsilcilerimiz ve ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte kararlılıkla sarf edeceğiz. İstihdamı artırmak için daima işbirliği içinde hareket etmeliyiz."

Engellilere yönelik meslek edindirme kurslarının da büyük önem taşıdığını dile getiren Büyük, bu kapsamda İŞKUR'a 20 mesleki eğitim projesi ve 6 kendi işini kurmaya yönelik olmak üzere 26 proje geldiğini, bu projelerin gerek engellilerin istihdamının sağlanması gerek meslek sahibi olmaları gerekse engellilerin topluma kazandırılması yönünde değerlendirilmesi ve uygulanabilir projelerin desteklenmesi gerektiğini belirtti.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  İŞKUR

  ,

  İşsizlik

  ,

  Proje

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  kurum