Adana'da 10 yıl sonra aydınlatılan cinayet

Adana'da 10 yıl sonra aydınlatılan cinayet
Adana'da 10 yıl sonra aydınlatılan cinayet
- Taksi şoförünü öldürdüğü iddiasıyla Rize'de yakalanan cinayet sanığı hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı

ADANA (AA) - Adana'da 10 yıl önce öldürülen taksi şoförünün katil zanlısı olarak Rize'de yakalanan ve tutuklanan sanık hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan ve Adana 4.  Ağır Ceza Mahkemesi 'nce kabul edilen iddianamede, tutuklu sanık Ahmet Y. (31) hakkında kasten öldürme suçundan müebbet, hırsızlık suçundan da 3 yıla kadar hapis cezası istendiği belirtildi.

İddianamede, sanığın, taksi şoförü Dur Hasan Kırım'ı (59) kesici delici alet ile öldürdüğü, aracını da alarak Ziya Paşa Bulvarı'nda terk ettiği, ayrıca maktule ait cep telefonunu da aldığı öne sürüldü.

Olay yeri ve araçta yapılan incelemede, sanığa ait parmak izi de tespit edildiği aktarılan iddianamede, sanığın ilk savunmasında, olayı hatırlamadığını, maktule ait araçla askerlik yaptığı birliğine gitmek istediği, tartıştığı Kırım'ın kendisine saldırması üzerine bıçakla karşılık verip, kaçtığını söylediği bildirildi.

Dur Hasan Kırım, 17 Kasım 2004'te merkez Yüreğir İlçesi Kışla Mahallesi'ndeki çamlık alanda bıçakla öldürülmüş halde bulunmuş, özel ekibin araştırmasında, zanlının olay tarihinde 6. Kolordu Komutanlığı 39. Mekanize Tugay Komutanlığı'na bağlı birlikte askerlik yapan A.Y. olduğu belirlenmiş, Rize'nin Ardeşen ilçesinde 31 Aralık 2014'te yakalanan şüpheli Adana'ya getirilmiş ve tutuklanmıştı.