Adana'da 12 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı

Adana'da 12 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı
Adana'da 12 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı
- Seyhan ilçesinde 2003'de 14 bıçak darbesiyle öldürülen İlker A'nın katil zanlısının İ.U. olduğu belirlendi. Başka bir cinayetten 2011'de cezaevine giren zanlının suçunu itiraf ettiği belirtildi

ADANA (AA) - Seyhan ilçesinde, 14 bıçak darbesiyle öldürülen İlker A'nın katil zanlısının İ.U. olduğu, zanlının suçu itiraf ettiği bildirildi.

Adana Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 9 Temmuz 2003'de Cemalpaşa Mahallesi Cevat Yurdakul Caddesi'nde bir apartman dairesinde İlker Altu'nun (26), çıplak vaziyette 14 bıçak darbesiyle öldürüldüğü anımsatıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerince faili meçhul cinayetleri aydınlatmak için kurulan özel ekibin dosyayı incelediği ifade edilen açıklamada, maktulün çıplak olmasının ve yakın arkadaşlarınca eş cinsel olduğunun iddia edilmesinin üzerine benzer cinayetler ya da şiddet suçlarının araştırıldığı belirtildi. Çalışma sonucu İ.U'nun şüpheli olarak belirlendiği kaydedildi.

Zanlının, 2011'de benzer bir cinayet suçundan cezaevinde olduğunun ifade edildiği açıklamada, delillerin yeniden incelendiği, İ.U'dan alınan örneklerle olay yerinden alınanların örtüştüğü bildirildi.

Açıklamada, İ.U'nun cumhuriyet savcısınca alınan ifadesinde suçunu itiraf ettiği belirtildi.