Adana'da 3 engelliye akülü araç hediye edildi

Adana'da 3 engelliye akülü araç hediye edildi
Adana'da 3 engelliye akülü araç hediye edildi
 ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesi, biri çocuk 3 engelliye akülü araç hediye etti.Belediyenin yazılı açıklamasına göre, 2015'i farkındalık...

 ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesi, biri çocuk 3 engelliye akülü araç hediye etti.

Belediyenin yazılı açıklamasına göre, 2015'i farkındalık yılı ilan ederek, "Engelsiz Adana" sloganını hayata geçirmek için faaliyetlerini sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi engellilerin yanında yer almaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün talimatıyla  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından kent genelinde ihtiyaç sahiplerine akülü araç dağıtılıyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten ve ekibi, ilk olarak Saimbeyli'de, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe'nin makamında, engelli Ali Bektaş'a akülü araç teslim etti.

Ökten daha sonra Ceyhan ilçesi Akdam köyünde, iki bacağı diz altından kesik olan Enver Obuz'a araç hediye etti.

Küçükdikili Mahallesi'nde yaşayan ve omurilik tümörü nedeniyle engelli olan 8 yaşındaki Yunus Emre'ye de aracı teslim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ökten, belediyeye başvuran ihtiyaç sahiplerinin titizlikle incelendiğini belirtti.

Ökten, " Genç , okuyan, aile geçindiren vatandaşlarımıza öncelik veriliyor. Başkanımız Hüseyin Sözlü'nün talimatıyla tüm engelleri kaldırmak için çalışıyoruz. 2015'i farkındalık yılı ilan ederek 'Engelsiz Adana' sloganıyla hareket ediyoruz. Engel zihinlerde olmasın, tüm engeller aşılır" ifadelerini kullandı.