Adana'da 75 yaşındaki kadının dolandırılması

Adana'da 75 yaşındaki kadının dolandırılması
Adana'da 75 yaşındaki kadının dolandırılması
- Telefonla ulaşıp kendilerini polis ve savcı olarak tanıttıkları 75 yaşındaki kadının para ve altınını aldığı ileri sürülen şüphelilerden biri yakalandı - Şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

ADANA (AA) - Telefonla kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak 75 yaşındaki kadının para ve altınını aldığı iddia edilen şüphelilerden biri yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dün merkez Yüreğir ilçesi Akıncılar Mahallesi'nde yaşayan Ayşe Balcı'nın (75), telefonda kendilerini emniyet amiri ve savcı olarak tanıtan kişilerce dolandırılmasıyla ilgili bir şüphelinin kimliğini tespit etti.

Ekipler, şüpheli Muhammet Ali K'yi (20) merkez Sarıçam ilçesi Hürriyet Mahallesi'ndeki evinde yakaladı.

Evine giderek kendisini polis olarak tanıttığı Ayşe Balcı'dan 500 dolar, 800 lira ile 5 çeyrek altın  aldığı ileri sürülen şüpheli, emniyetteki sorgusunda hakkındaki suçlamayı kabul etmedi.

Muhammet Ali K, emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolü için Adana Adli Tıp Birimi'ne getirildi. Şüpheli, basın mensuplarının hakkındaki suçlamalarla ilgili sorularına tepki gösterdi.

Dolandırıcılık suçlarından çok sayıda kaydı bulunan şüpheli, sağlık kontrolünün ardından sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Öte yandan polis ekipleri, Balcı ile telefon görüşmesini gerçekleştiren kişileri yakalamak için de çalışmalarını sürdürüyor.

Ayşe Balcı'ya telefonda kendilerini emniyet amiri ve savcı olarak tanıtan kişiler, kuyumcu soygunu olduğunu, olaya karışanların para ve altınları kendisine ait evde sakladıkları yönünde ihbar aldıklarını söyleyip evine gönderecekleri bir polise kendisindeki para ve altınları teslim etmesini istemiş, Balcı evine gelen ve kendisini polis olarak tanıtan kişiye para ve altınlarını vermişti. Balcı, paraların seri numaralarını alıp altınları da inceledikten sonra kendisine iade edeceğini söyleyip ayrılan kişinin, geri dönmemesi üzerine durumu polise bildirmişti.