Adana'da "Ana-Bacılar Konukevi" yapılıyor

Adana'da "Ana-Bacılar Konukevi" yapılıyor
Adana'da "Ana-Bacılar Konukevi" yapılıyor
- Sarıçam Belediyesi tarafından yapımına başlanan konukevinde, zor durumdaki kadınlara konaklama imkanının yanı sıra aile danışmanlarıyla psikolojik ve hukuksal destek sunulacak - Belediye Başkanı Uludağ: "İsteyen kadınlarımıza, kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlayacak işleri de burada kurslar açarak öğreteceğiz"

ADANA (AA) - Adana'nın merkez Sarıçam Belediyesi tarafından yapımına başlanan "Ana-Bacılar Konukevi"nde, zor durumdaki kadınlara konaklama imkanının yanı sıra aile danışmanlarıyla psikolojik ve hukuksal destek sunulacak.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ yazılı açıklamasında, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde yapımına başlanan konukevinin yapımının 5 ayda tamamlanmasının planlandığını belirtti.

Yaklaşık 2 bin metrekarelik alana kurulacak konukevinden, zor durumdaki kadınların faydalanacağını bildiren Uludağ, şunları kaydetti:

"Konukevinin inşaatının tamamlanmasıyla ilçemizde yaşayan kadınlarımızın sıkıntılı ve zor günlerinde, bu dönemlerini atlatabilecekleri, ihtiyaç duydukları her konuda yönlendirilebilecekleri bir yer olacak. Kadınlarımız burada ayrıca belediyemizin imkanları dahilinde gerekirse eğitimler alacak. İsteyen kadınlarımıza, kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlayacak işleri de burada kurslar açarak öğreteceğiz. 

Konukevinde kalacaklara ayrıca psikolojik danışmanlar, aile danışmanları ve hukuk danışmanları tarafından da hizmet verilecek. Zor durumda kalan kadınlarımızın barınabilecekleri yaşam odalarımızın bulunacağı merkezde onların sosyal ve günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar da bulunacak.

Projemizde 862 metrekarelik zemin katta, ev kadınlarımızın da faydalanabilecekleri spor salonu, çocuk oyun alanı, revir, yemekhane, hobi odaları, kütüphane, idari birimler, psikolog ve güvenlik odaları, birinci katta ise 23 yaşam odası, ütü ve çamaşırhane odası yer alacak."