Adana'da belediye binasına pompalı tüfekle ateş açılması

Adana'da belediye binasına pompalı tüfekle ateş açılması
Adana'da belediye binasına pompalı tüfekle ateş açılması
- Çukurova Belediyesi binasına ateş açılması olayına karıştığı iddia edilen 4 şüpheli yakalandı

ADANA (AA) - Çukurova Belediyesi binasına pompalı tüfekle ateş açılması olayına karıştığı öne sürülen 4 şüpheli yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yaralananın olmadığı 2 gün önceki olayı, bir süre önce belediyede işine son verildiği belirtilen Mehmet Veysel K'nin gerçekleştirmiş olabileceği şüphesiyle bu kişiyi gözaltına aldı. Şüphelinin, olayı Volkan A'nın gerçekleştirdiğini ileri sürmesi üzerine belediyede işçi olarak çalışan bu kişi de yakalandı.

Emniyette sorgulanan ve suçunu itiraf ettiği belirtilen Mehmet Veysel K'nin, ifadesinde, belediyeden işletmesini devraldığı düğün salonunu işletmesi için 560 bin lira  karşılığında başkasıyla anlaştığını, bunun 260 bin lirasını aldığını, belediyenin ruhsatı iptal etmesi yüzünden paranın kalanını tahsil edemediğini, belediyedeki işine de son verildiği öne sürdüğü kaydedildi.

Şüphelinin, ekonomik sıkıntı çektiğinden arkadaşları Volkan A, Burak A. ve Ali K. ile içki içerken öfkelenip, Volkan'ın kullandığı otomobille belediye binası yakınına geldiğini, pompalı tüfekle binaya ateş açtığını söylediği öğrenildi.

Burak A. ve Ali K'yi de yakalayan ekipler, 4 şüpheliyi Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirdikten sonra adliyeye sevk etti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, dün belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, ''Biz Hakk'a ve halka inanıp, yola çıktık. Allah'tan başka kimseden korkmayız, bunun böyle bilinmesini istiyorum'' sözleriyle olaya tepki göstermişti.