Adana'da darp iddiası

Adana'da darp iddiası
Adana'da darp iddiası
- Birlikte yaşadığı kişi tarafından darbedilen kadın, polise şikayetçi oldu

ADANA (AA) - Merkez Çukurova ilçesinde kendisini darbettiğini öne süren kadının şikayeti üzerine birlikte yaşadığı kişi gözaltına alındı.

İddiaya göre, Yüzüncüyıl Mahallesi'nde Elif T. (40), 3 yıldır birlikte yaşadığı Murat İ. (39) ile tablet bilgisayarını izinsiz aldığı gerekçesiyle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Murat İ, Elif T. ve kızı İ.U'yu darbetti.

Kadının şikayeti üzerine zanlı karakola götürüldü.

Sağlık kontrolü için kızıyla Adana Adli Tıp Birimine giden Elif T, gazetecilere yaptığı açıklamada, Murat İ. ile 3 yıldır birlikte yaşadıklarını söyledi.

Murat İ'nin tablet bilgisayarını izinsiz aldığını öne süren Elif T, "Kendisinden iyilikle istedim ama vermedi. Facebook 'a girmiş, karıştırıyor. 'Arkamdan iş çevirme' dedim. Elinden almaya kalkışınca beni itti, yüzüme vurdu. Ben hole kaçtım, arkamdan geldi, hakaret ederek vurdu bana. 'Murat ağabey ne yapıyorsun' diyerek tepki gösteren kızıma da aynısını yaptı" şeklinde konuştu.

Elif T, eşini 6,5 yıl önce trafik kazasında kaybettiğini belirterek, "Şimdi ailesinden tehdit alıyorum, şikayetçi olduğum için. Kendisi utansın, ben utanacak hiçbir şey yapmadım. Dost hayatı yaşadım, çok yanılmışım. Böyle bir yaşam bütün dul bayanlara ders olsun. Koruma ve uzaklaştırma talep ettim. Allah'tan başka hiç kimseden korkmuyorum" ifadesini kullandı.

Olayın ardından Murat İ. için uzaklaştırma kararı verildiği öğrenildi.


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Adana

  ,

  Adli Tıp

  ,

  Yaşam

  ,

  ,

  ders

  ,

  koruma