Adana'da değerli evrak sıkıntısı giderildi

Adana'da değerli evrak sıkıntısı giderildi
Adana'da değerli evrak sıkıntısı giderildi
- AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana'da bir süredir yaşanan değerli evrak sıkıntısının 29 Ocak itibariyle giderildiğini belirtti

ADANA (AA) - AK PArti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, il genelinde bir süredir yaşanan değerli evrak bulma sıkıntısının 29 Ocak itibariyle giderildiğini dile getirdi.

Ünüvar yaptığı açıklamada, vatandaşlarca kendisine iletilen il genelinde ehliyet, ruhsat, nüfus cüzdanı gibi değerli evrakların alımı konusunda sıkıntı yaşandığı bilgisi üzerine Adana Valisi Mustafa Büyük ve bürokratlarla görüşme yaptığını bildirdi.

Ünüvar, görüşmelerin olumlu neticelendiğini belirterek, "Bu görüşmeler neticesi 16 bin erkek ve 16 bin kadın nüfus cüzdanı, 2 bin aile cüzdanı, 6 bin sürücü belgesi, 20 bin takım ruhsat, 10 bin trafik belgesi ile 20 bin tescil belgesi 26 Ocak'ta kargoya verildi ve 28 Ocak'ta ilimize ulaştı. 29 Ocak itibariyle ilimizde değerli evrak sıkıntısı kalmamış ve vatandaşlarımıza bütün hizmetler eksiksiz verilmeye başlanmıştır" ifadelerini kullandı.