Adana'da dernek binasında kumar oynandığı iddiası

Adana'da dernek binasında kumar oynandığı iddiası
Adana'da dernek binasında kumar oynandığı iddiası
- "Poker turnuvası" adı altında kumar oynandığı öne sürülen villaya düzenlenen operasyonda, dernek başkanı dahil 5 kişi gözaltına alındı - Binada kumar oynadığı ileri sürülen 22 kişiye 208'er lira para cezası verildi

ADANA (AA) - Adana'da, kumar oynandığı iddia edilen dernek binasına düzenlenen operasyonda, dernek başkanının da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. Kumar oynadığı öne sürülen 22 kişiye 208'er lira para cezası uygulandı.

Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, merkez Seyhan ilçesi Yeni Baraj Mahallesi'nde, bir derneğin faaliyet gösterdiği villada "poker turnuvası" adı altında kumar oynandığı bilgisine ulaştı.

Polis ekipleri, yaklaşık 1,5 ay süren takibin ardından villaya operasyon düzenledi.

Görevli iki sivil polis, lüks bir otomobille geldikleri villada, kapıdaki korumalara poker oynamak istediklerini söyleyerek içeri girdi. Salon ve odalarda yasa dışı olarak poker oynatıldığını gören bu görevliler, dışarıda bekleyen ekiplere durumu bildirdi.

Binaya düzenlenen baskında, Dernek Başkanı V.D.K'nin (36) de bulunduğu 5 kişi, kumar için yer temin etme suçundan gözaltına alındı. Kumar oynadığı ileri sürülen 22 kişiye ise 208'er lira para cezası verildi.

Operasyonda ele geçirilen masalardaki bin 425 lira ile dizüstü bilgisayar, defter, pullar ve iskambil kartlarına el konuldu.

Ekipler, yaptıkları aramada, kumardan elde edilen gelirin gün gün deftere yazıldığını, dizüstü bilgisayardan da yasa dışı bahis oynatıldığını ve bina çevresinin güvenlik kameralarıyla izlendiğini belirledi.