Adana'da dolandırıcılık iddiası

Adana'da dolandırıcılık iddiası
Adana'da dolandırıcılık iddiası
- İnternet üzerinden ücretli eğitim hizmeti veren bir sitenin üyelik kartlarını ekonomik fiyata satma bahanesiyle 2 kadını dolandırdığı iddia edilen zanlı yakalandı

ADANA (AA) - Adana'da iki kadını, internet üzerinden ücretli eğitim hizmeti veren bir sitenin üyelik kartlarını ekonomik fiyata satma bahanesiyle dolandırdığı ileri sürülen zanlı gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğüne başvuruda bulunan Neriman B. (45), ismi ve eşkalini verdiği kişinin, internet üzerinden ücretli eğitim hizmeti veren bir sitenin üyelik kartlarını ekonomik fiyata satma bahanesiyle 2 bin lirasını alarak kendisini dolandırdığını iddia etti. 

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, zanlı Osman Ö'yü yakalamak için çalışma başlattı. Ekiplerin araştırması devam ederken Fadime K. da (44) aynı zanlı hakkında şikayetçi oldu. 

Kızını bankada işe aldırma ve aynı internet sitesinin üyelik ücretini piyasa fiyatının altında satacağını söyleyerek Fadime K'nın da 19 bin 700 lirasını aldığı ileri sürülen zanlı, ekiplerin çalışmasıyla yakalandı.

Hakkında benzer suçlardan 7 aranma kaydı bulunan zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.