Adana'da eşinin intiharından sorumlu tutulan kocaya dava

Adana'da eşinin intiharından sorumlu tutulan kocaya dava
Adana'da eşinin intiharından sorumlu tutulan kocaya dava
- İntihar eden kadının kocası hakkında, "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, silahla tehdit, başkasını intihara yönlendirme halinde intiharın gerçekleşmesi ve hakaret'' suçlarından dava açıldı

ADANA (AA) - Adana'da intihar eden kadının kocası hakkında, "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, silahla tehdit, başkasını intihara yönlendirme halinde intiharın gerçekleşmesi ve hakaret'' suçlarından 28 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve Adana 23. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanığın, geçen yıl evlendiği Tuba Ş'yi (19) ailesiyle görüştürmediği, bıçağı boğazına dayamak suretiyle ölümle tehdit ettiği öne sürüldü.

Sanığın, maruz kaldığı şiddet nedeniyle evden ayrılmak isteyen maktulün dışarı çıkmasına izin vermeyerek, hürriyetini kısıtladığı aktarılan iddianamede, şu ifadelere yer verildi:

''Sanığın, Tuba'ya sürekli sözlü ve fiili baskı uyguladığı, aile ve yakın çevreyle ilişkisini kısıtlayarak yaşamını çekilmez hale getirip intihar iradesini kuvvetlendirdiği, tanıkların huzurunda hakaret ettiği, ölenin, bu tartışma ve tehdit olayından sonra getirildiği polis merkezinden müşteki babasının evine gidip balkondan kendini attığı ve tedavi görürken vefat ettiği, şüphelinin de suçlamaları kabul etmediği anlaşıldı.''

Merkez Seyhan ilçesi İsmetpaşa Mahallesi'ndeki baba evine giden ve  24 Mart'ta 7. kattaki dairenin balkonundan atladığı belirtilen Tuba Ş. yaralanmış, kaldırıldığı özel bir hastanede hayatını kaybetmişti. Tuba Ş'nin eşi Mustafa Ş, "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve tehdit" suçlarından tutuklanmıştı.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  şiddet

  ,

  Aile

  ,

  Ceza

  ,

  hapis

  ,

  vefat

  ,

  Asliye

  ,

  İntihar