Adana'da gasp iddiası

Adana'da gasp iddiası
Adana'da gasp iddiası
- İşitme engelli çocuğun sattığı sütü ve parasını gasbeden şüpheli kaçtı - Gasp anı güvenlik kamerasınca kaydedildi

ADANA (AA) - Adana'da işitme engelli çocuğun sattığı sütü ve 40 lirasını gasbeden şüpheli kaçtı, olay anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Huzurevleri Mahallesi'nde pazar arabasıyla apartman sakinlerine süt satan 12 yaşındaki Serkan Ünaldı'nın süt dolu bidonu ile 40 lirası, yanına yaklaşan şüpheli tarafından gasbedildi. 

İhbar üzerine çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, gasp şüphelisinin çok sayıda suçtan kaydı bulunan Serdar A. olduğunu belirledi.

Zanlıyı yakalamak için araştırma yapan ekipler, süt dolu bidonu buldu ancak şüpheliye ulaşamadı.

Güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntüde Ünaldı'nın apartmandan çıkması, şüphelinin yanına yaklaşması, cebinden parasını ve süt bidonunu alıp kaçması yer alıyor.

- "Oğlum yüzde 80 işitme engelli"

Olay yerine gelen çocuğun annesi Yeter Ünaldı (43), gazetecilere yaptığı açıklamada, aynı şüphelinin yakın zamanda diğer oğlunun da 41 lirasını gasbettiğini ileri sürdü.

Şüpheliden şikayetçi olduğunu belirten Ünaldı, şunları dile getirdi: 

"Apartmandan çıkarken gaspçı gelmiş, 'Paran var mı?' demiş oğluma. Oğlum da 'Yok' demiş. 'Süt ver' demiş, 'Hayır' deyince oğlumu yakalamış. Ceplerini boşaltmış. Öteki oğlumun da süt satarken 41 lirasını gasbetmişti. Bugün de oğlum Serkan'ın 40 lirasını almış. Oğlum yüzde 80 işitme engelli. Geçimimizi süt satarak sağlıyoruz. 3 gün önce işitme cihazı aldım borçla. Kulağındaki cihazı eve bırakmıştım, pahalı diye. Eğer eve bırakmasam cihazı da alıp giderdi."