Adana'da gribe karşı farkındalık için stant kuruldu

Adana'da gribe karşı farkındalık için stant kuruldu
Adana'da gribe karşı farkındalık için stant kuruldu
ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Atölye Ekibi öncülüğünde, grip salgınına karşı vatandaşlarda...

ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Atölye Ekibi öncülüğünde, grip salgınına karşı vatandaşlarda farkındalık oluşturulması için ''Sen de Uzat Elini Projesi" kapsamında 5 noktada stant kuruldu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında, şehrin birçok noktasında, dezenfektan solüsyonların bulunduğu ve gripten korunma yollarının anlatıldığı stantlar kuruldu.

Daire Başkanı Opr. Dr. Fatih Karayandı, Sağlık Bakanlığı'nın açıklamalarında, grip ve benzeri bulaşıcı hastalıklar için mevsimin müsait olduğu, yurt genelinde 42 vatandaşın hayatını kaybettiğinin aktarıldığını anımsattı.

Hayatını kaybedenlerin 12'sinin 65 yaş ve üzeri olduğunu vurgulayan Karayandı, şunları kaydetti:

''Coğrafyamıza bu kadar yakın şehirlerde görülen ve ölümle sonuçlanan bu virüse karşı Adana halkının korunma yolları hususunda bilgilendirilmesini amaçlıyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Atölye Ekibi ile şehrin farklı noktalarında dezenfektan solüsyonların bulunduğu stantlar kurarak, farkındalık oluşturmak istedik.''

Kent merkezinde 5 noktada kurulan stantlarda, grip ve benzeri bulaşıcı hastalıklardan korunmanın temelinde kişisel bakım ve el temizliğinin geldiği anlatılıyor.