Adana'da iki kardeşin öldürülmesi

Adana'da iki kardeşin öldürülmesi
Adana'da iki kardeşin öldürülmesi
- Karısının giyim tarzı nedeniyle çıkan dedikodular üzerine komşusu iki kardeşi kuzeniyle tabancayla öldürdüğü ileri sürülen sanığın babası ve iki amcası cinayetlerin azmettiricisi olarak adliyeye sevk edildi - Sanığın babası tutuklandı, iki amcası serbest bırakıldı

ADANA (AA) -  Karısının giyim tarzı nedeniyle çıkan dedikodular üzerine komşusu iki kardeşi kuzeniyle tabancayla öldürdüğü ileri sürülen sanığın babası ve iki amcası cinayetlerin azmettiricisi olarak yakalandı. Sanığın babası tutuklanırken, iki amcası serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, merkez Çukurova ilçesi Şambayadı Mahallesi'nde yaklaşık 5 ay önce Efraim Türkmen ve kardeşi Muhittin Türkmen'i eşi Hatice Ç. hakkındaki dedikodu nedeniyle kuzeni N.Ç. ile tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan T.Ç'nin babası M.Ç. (51), amcaları T.Ç. (63) ve C.Ç. (43) soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Hatice Ç'nin cinayetlerin ardından alınan ifadesinde, olaydan bir hafta önce kendisini telefonla arayan eşinin amcası C.Ç'nin ailece toplanıp Efraim Türkmen'in öldürülmesi yönünde karar alındığını, kendisine dikkat etmesinin istendiği yönündeki iddiası üzerine yapılan araştırmada, M.Ç. ile kardeşleri T.Ç. ve C.Ç'nin olaydan önce bir akaryakıt istasyonunda buluştuğu belirlendi.

Şüphelilerin ifadelerinde, bir araya geldiklerini ancak kimsenin öldürülmesi yönünde karar almadıklarını öne sürdüğü öğrenildi.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi'ne getirildi. Daha sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden M.Ç. tutuklanırken, kardeşleri T.Ç. ve C.Ç. yurt dışına çıkma yasağı verilerek tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

- Olay

Adana'da 19 Ağustos 'ta motosikletle tarlaya gittikleri sırada uğradıkları silahı saldırıda yaralanan Efraim Türkmen ve kardeşi Muhittin Türkmen kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmiş, iki kardeşi, eşinin giyim tarzı nedeniyle çıkan dedikodu nedeniyle komşusu T.Ç. ile kuzeni N.Ç'nin öldürdükleri iddia edilmişti. Olayın ardından yakalanan T.Ç. ve kuzeni N.Ç. ile onlara yardım ettiği ileri sürülen G.Ç. tutuklanmıştı.