Adana'da il spor merkezleri açıldı

Adana'da il spor merkezleri açıldı
Adana'da il spor merkezleri açıldı
ADANA (AA) - Adana'da, 46 branşta 16 bin öğrenciye eğitim verecek il spor merkezleri törenle açıldı.Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Menderes Spor...

ADANA (AA) - Adana'da, 46 branşta 16 bin öğrenciye eğitim verecek il spor merkezleri törenle açıldı.

Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Menderes Spor Salonu'nda düzenlenen açılış töreninde, Çukurova'nın bereketli topraklarında  Avrupa , dünya ve olimpiyat şampiyonlarının yetiştiğini söyledi.

Sporun öğrenciler üzerindeki olumlu etkilerini anlatan Çakır, şunları kaydetti:

"Ülkemizde son yıllarda birçok branşta Avrupa, dünya ve olimpiyat oyunlarında sporcularımız kürsüye çıktı, İstiklal Marşımızı okuttu ve bayrağımızı göndere çektirdi. Ben inanıyorum ki bugün resmi açılışını yaptığımız il spor merkezlerinden birçok ünlü sporcu yetişecektir. Sporculara başarılar diliyorum, emek veren antrenörleri kutluyorum. Çocuklarını spora yönlendiren aileleri tebrik ediyorum."

- Spor merkezlerine 16 bin kişi kayıt yaptırdı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak da çocuk ve gençleri spora yönlendirmek, kulüplere sporcu sağlamak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmak için il ve ilçelerde ücretsiz merkezler açtıklarını belirtti.

Ataşbak, merkezlere katılımı artırmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü, üniversiteler, yerel yönetimler, belediye ve spor kulüpleri ile diğer kurum ve kuruluşlarla koordineli çalıştıklarını aktararak, şöyle devam etti:

"İlimizde bu sezon 46 branşta, 6-18 yaş arasında çocuklarımıza eğitim vereceğiz. Yüzmenin dışında tüm branşlar ücretsiz. Engellilerin de spor yapmasına destek olacağız. Şu anda 16 bin kişi merkezlere başvurdu. 30 tesiste 300 antrenör ve personelle hedefimiz bu sayıyı 50 bine çıkarmak. Yaz boyunca devam edecek kurslarımızda başarı gösterenleri kulüplere lisanslı olarak kazandıracağız. Açacağımız kurslara katılan öğrenciler arasından gelecekte Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu sporcuların çıkacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese özellikle velilere teşekkür ederim."

Konuşmaların ardından sporcular, judo, karate, wushu, tekvando, muay thai, aikido, güreş, ritmik cimnastik, step aerobik ve masa tenisi gösterisi sundu.