Adana'da işkence iddiası

Adana'da işkence iddiası
Adana'da işkence iddiası
- Borcunu ödemediği gerekçesiyle kaçırdıkları kişiye işkence edip, bu anları cep telefonu kamerasıyla kaydettiği öne sürülen 4 şüpheli yakalandı

ADANA (AA) - Adana'da, borcunu ödemediği gerekçesiyle kaçırdıkları kişiye işkence edip, bu anları cep telefonu kamerasıyla kaydettikleri ileri sürülen biri kadın 4 kişi yakalandı.

"155 Polis İmdat Hattı"nı telefonla arayan S.A. (40), merkez Seyhan ilçesi Ziyapaşa Mahallesi'nde bir evde kendisine işkence edildiğini öne sürdü. Polis ekipleri, evdeki Gülcan G. (44), Abdullah O. (41), İbrahim D. (37) ve İbrahim E'yi (27) gözaltına aldı.

S.A'nın, Abdullah O'ya olan 21 bin lira borcu nedeniyle Gülcan G. ile buluşma bahanesiyle diğer şüphelilerce kaçırıldığı, götürüldüğü evde elleri bağlanarak sopa ve kırbaçla darbedildiği, bu anların cep telefonu kamerasıyla kaydedildiği ileri sürüldü.

Cebindeki bin 60 lira ve cep telefonunun da alındığı iddia edilen S.A'nın, şüphelilerin uyumasından yararlanarak evden kaçtığı, yolda gördüğü birinin cep telefonundan polisi aradığı öğrenildi.

Şüphelilerden birinin cep telefonunda, S.A'nın darbedildiği anlara ait görüntülere ulaşıldığı belirtildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Gülcan G. serbest bırakıldı, diğerleri tutuklandı.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Kadın

  ,

  İddia

  ,

  lira