Adana'da kanalda mahsur kalan balıklar kurtarıldı

Adana'da kanalda mahsur kalan balıklar kurtarıldı
Adana'da kanalda mahsur kalan balıklar kurtarıldı
ADANA (AA) - Üremek amacıyla yağmur suyunu baraj gölüne ulaştıran kanala giren ve su çekildiği için mahsur kalan çok sayıda sazan, Büyükşehir...

ADANA (AA) - Üremek amacıyla yağmur suyunu baraj gölüne ulaştıran kanala giren ve su çekildiği için mahsur kalan çok sayıda sazan,  Büyükşehir Belediyesi ekipleri öncülüğünde göle taşındı.

Seyhan Baraj Gölü'ne oltayla balık avlamaya gelenler, yağmur suyu kanalında çok sayıda balığın çamurda mahsur kaldığını görünce belediyeye haber verdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile Çukurova Amatör Balıkçılar Denizcilik ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (ÇUBADER) ekipleri, itfaiyenin de yardımıyla kanala su verip, balıkları göle taşıdı.

Şube müdürü Mehmet Uslu, AA muhabirine, balıkların, barajdaki su seviyesi düştüğü için üremek amacıyla kanala yöneldiğini söyledi.

Kanaldaki su azalınca balıkların zor durumda kaldığını anlatan Uslu, "Yaklaşık 100 bin balık, üreme yeterliliğine ulaşmış ve yumurtalıydı. Kanalın önünde biriken çamuru temizleyip, su takviyesi yaptık ve balıkları göle ulaştırdık" dedi.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  haber

  ,

  Sazan

  ,

  Büyükşehir

  ,

  koruma

  ,

  Yağmur