Adana'da karısını öldüren sanığın yargılanmasına başlandı

Adana'da karısını öldüren sanığın yargılanmasına başlandı
Adana'da karısını öldüren sanığın yargılanmasına başlandı
ADANA (AA) - Tartıştığı karısını bıçakla öldürüldüğü öne sürülen sanık, hakim karşısına çıktı.Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu...

ADANA (AA) - Tartıştığı karısını bıçakla öldürüldüğü öne sürülen sanık, hakim karşısına çıktı.

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Mustafa K. (65) ve çocukları ile aralarında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü vekilinin de bulunduğu avukatlar.

Sanık savunmasında, eşinin ısrarla üç katlı evinin üstüne prefabrik kat çıkmasını istediğini, bunun üzerine kredi çekmek zorunda kaldığını ileri sürdü.

Çektiği kredi yüzünden maddi sıkıntı yaşadığını ve psikolojik tedavi görmeye başladığını iddia eden sanık, şunları söyledi:

''Evin yapımı için anlaştığım usta işi bitirmeden parayı alıp kaçınca başka bankadan kredi çekmek zorunda kaldım. Krediler yüzünden maddi sıkıntı yaşamaya başladım. Bu yüzden de eşimle sürekli tartışıyorduk. Olay günü bir arkadaşımın oğlunu askere gönderdik. Herkes harçlık verdi, ben veremedim. Eve geldiğimde eşime, 'çocuğun cebine 10 lira bile koyamadım' dedim. Eşim bana küfür ederek vurmaya başladı. Yatak odasındaydık, eşim bana vura vura mutfağa kadar götürdü. Can havliyle elime gelen ilk şeyle eşime vurdum. Elimdeki cismin bıçak olduğunu bile fark etmedim. Bugüne kadar eşime hiç şiddet uygulamadım. Hatta çoğu zaman 'hanım ağa' derdim.''

Müşteki olarak dinlenen sanığın üç oğlu, şikayetçi olmadıklarını belirterek, babalarının kredi çektikten sonra psikolojinin bozulduğunu, anneleriyle zaman zaman tartıştıklarını savundu.

Mahkeme heyeti, Mustafa K'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, bazı tanıklar dinlenmesi ve sanığın ruh sağlığının tespiti için duruşmayı erteledi.

Mustafa K, merkez Seyhan ilçesi Fevzipaşa Mahallesi'nde 5 Şubat'ta, evlerinin mutfağında tartıştığı karısı Nazife K'yi (52) bıçakla öldürmüş ve tutuklanmıştı. Sanık hakkında, "yakın akrabayı öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.