Adana'da karnaval coşkusu

Adana'da karnaval coşkusu
Adana'da karnaval coşkusu
- Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı büyük bir coşkuyla kutlanıyor - Türkiye'nin tek sokak karnavalı olarak tanımlanan etkinlik renkli görüntülere sahne oluyor

ADANA (AA) - Adana 2015 Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen ve Türkiye 'nin tek sokak karnavalı olarak tanımlanan etkinlik renkli görüntülere sahne oluyor. Karnavalın ilk gününde kentin dört bir yanında etkinlikler düzenleniyor.

Ziyapaşa Bulvarı ve Şinasi Efendi Caddesinde bir araya gelen binlerce kişi, karnavalın resmi açılış törenini beklemeye başladı. İlginç kıyafetleri ve renkli saçlarıyla portakal çiçeği renklerinden oluşan taçlar takan vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu.

Ziyapaşa Bulvarına konulan dilek ağacı ilgi gördü. Yüzlerce vatandaş küçük kağıtlara yazdıkları dileklerini ağacın dallarına astı.

Çeşitli gösterilerin yapıldığı ilk günde, karnavala özel olarak hazırlanan taç, süs eşyası ve hediyelik eşyaların bulunduğu stantlar açıldı. Yöresel yemek ve tatlıların da satıldığı stantları gezen vatandaşlar, özel tasarım eşyalarla poz verip fotoğraf çektirdi.

Dans, müzik , halk oyunları, şiir dinletileri, tiyatro oyunları, resim ve fotoğraf sergileriyle çok sayıda konserin düzenleneceği karnaval, akşam kortej yürüyüşü ile devam edecek.