Adana'da kültür sanat

Adana'da kültür sanat
Adana'da kültür sanat
- ADT, bu ay 4 oyun sahneleyecek

ADANA (AA) - Adana Devlet Tiyatrosu (ADT) kasım ayında biri çocuk oyunu olmak üzere dört eserle seyirci karşısına çıkacak.

ADT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Georg Büchner'in yazdığı, Adalet Cimcoz'un Türkçe'ye çevirdiği ve Erdi Mamikoğlu'nun rejisörlüğünü üstlendiği "Leonce ile Lena" adlı oyun 3-14 Kasım'da sahnelenecek.

Oyun, sistemin mecbur kıldığı evliliği istemeyen ve bunu engellemek için krallıklarından kaçan Prens Leonce ile Prenses Lena'nın, hayali bir mekanda karşılaşarak birbirlerine aşık oluşlarını kara komedi tarzında ele alıyor. 

Geçen sezonun açılış oyunu olan ve seyirciden büyük ilgi görerek kapalı gişe oynayan "Macun Hokkası" 17-21 Kasım'da, ayın son haftasında da Orhan Kemal'in öykülerinden faydalanarak Erman Canatan'ın oyunlaştırdığı ve Murat Çidamlı'nın yönettiği "Muammer Muammer" isimli oyun izleyici karşısında olacak. 

ADT, minik seyircilerle de Muzaffer Kırkkalp'in yazıp yönettiği tek perdelik müzikli çocuk oyunu "Eski dünya masalı" ile 11,15,18 ve 22 Kasım'da buluşacak. 

Adana Devlet Tiyatrosu dört oyununu da Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi'nde sahneleyecek.