Adana'da kültür sanat

Adana'da kültür sanat
Adana'da kültür sanat
- Adana Devlet Tiyatrosu (ADT) bu ay 3 oyun sahneleyecek

ADANA (AA) - Adana Devlet Tiyatrosu (ADT) aralık ayında biri çocuk oyunu olmak üzere üç eserle seyirci karşısına çıkacak.

ADT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, sezonun açılış oyunu olan Orhan Kemal'in öykülerinden faydalanarak Erman Canatan'ın oyunlaştırdığı ve Murat Çidamlı'nın yönettiği "Muammer Muammer" isimli oyun 1-5 ve 22-26 Aralık'ta sanatseverlerle buluşacak.

Sezonun ikinci oyunu olan Peter Shaffer'in yazdığı, Sevgi Sanlı'nın çevirdiği ve Malcolm Keith Kay'in yönetmenliğini yaptığı "Küheylan" adlı oyun da 8 Aralık'ta ilk gösterimini gerçekleştirecek ve 19 Aralık'a kadar sahnelenecek.

Akıl hastanesinde geçen ve 16 yaş üzeri seyirciler için tavsiye edilen oyunda, Fırat Demirağ, Devrim Evin ,Yeliz Tekman, Hülya Yıldız ve Sema Öner Kelav rol alıyor.

ADT, minik seyircilerle de Muzaffer Kırkkalp'in yazıp yönettiği tek perdelik müzikli çocuk oyunu "Eski Dünya Masalı" ile 15, 22 ve 29 Aralık'ta buluşacak. 

Öte yandan ADT, "Muammer Muammer" isimli oyunu 8-9 Aralık'ta Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde, 11-12 Aralık'ta da Ordu Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde sahneleyecek.