Adana'da milletvekili adayına yapılan silahlı saldırı

Adana'da milletvekili adayına yapılan silahlı saldırı
Adana'da milletvekili adayına yapılan silahlı saldırı
- CHP milletvekili adayı Türkmen: - "Bu tür saldırılar bizi yıldıramaz. En kısa zamanda çalışmalarımıza yeniden, tüm hızıyla, daha güçlenmiş şekilde devam edeceğiz"

ADANA (AA) - Silahlı saldırıda yaralanan CHP Adana birinci sıra Milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen, bu tür saldırıların kendilerini yıldıramayacağını belirterek, seçim çalışmalarına en kısa zamanda yeniden başlayacağını bildirdi.

Türkmen, yazılı açıklamasında, rutin seçim çalışmaları sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandığını anımsattı.

Elif Doğan Türkmen, "Sağlık durumum gayet iyi. Bu tür saldırılar bizi yıldıramaz. En kısa zamanda çalışmalarımıza yeniden, tüm hızıyla, daha güçlenmiş şekilde devam edeceğiz. Tüm halkımıza ilgilerinden dolayı sonsuz teşekkürler" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Türkmen'in, sabah katılacağı toplantının ev sahibi Çukurova Genç İş Adamları Derneği'nin (GİAD) başkanı Ömer Faruk Sakarya da yazılı açıklamayla saldırıyı kınadı.

Çukurova GİAD'ın, milletvekili adaylarına yönelik toplantılarının ikincisine konuk olan Türkmen'in, toplantının yapılacağı tesis girişinde silahlı saldırıya uğradığını belirten Sakarya, açıklamasında, "Konuklarımız arasında bulunan CHP Adana birinci sıra milletvekili adayı Sayın Elif Doğan Türkmen'in, toplantı öncesi silahlı saldırıya uğraması, Çukurova GİAD ailesinin her ferdini üzmüştür. Menfur saldırıyı dernek olarak kınıyoruz" ifadelerine yer verdi.