Adana'da minibüsteki tecavüz girişimi davası

Adana'da minibüsteki tecavüz girişimi davası
Adana'da minibüsteki tecavüz girişimi davası
- Minibüsünde yolculuk yapan genç kıza tecavüz girişiminde bulunduğu ileri sürülen şoför, hakim karşısına çıktı

ADANA (AA) - Adana'da minibüsünde yolculuk yapan genç kıza tecavüz girişiminde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan şoförün yargılanmasına başlandı.

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık A.C. (25) ile mağdur S.N.İ (17) ve annesi Ü.Ö ile avukatlar katıldı.

Suçlamaları kabul etmeyen sanık, S.N.İ'nin ön koltuğa oturarak parasının olmadığını ve valiliğe gitmek istediğini söylediğini anlattı.

Valiliğe ulaşınca S.N.İ'ye istediği yere geldiğini söylediğini belirten A.C, şunları kaydetti:

"S.N.İ, en son durağın neresi olduğunu sordu, ben de Seyhan Uygulama Hastanesi olduğunu söyledim. Son durağa geldiğimizde S.N.İ. halen dolmuştaydı, kendisini göl kenarına bırakmamı istedi. Bırakamayacağımı söyleyince benden para istedi. Para vermek istemeyince vitesin yanındaki bozuk para kutusuna elini attı, parayı aldı. Ben de parayı almak için elini tuttum, bırakmasını istedim. O da diğer eliyle yüzümden tutarak ittirdi. Daha sonra dolmuştan kaçarak uzaklaştı. Herhangi bir cinsel temasım olmadı. Zorla minibüste de alıkoymadım. 

Boyun ve yanağımdaki izler ise hatırladığım kadarıyla servisteki şoför arkadaşlarımla şakalaşırken oldu."

Duruşmada müşteki olarak ifade veren S.N.İ'nin annesi Ü.Ö. ise kızının psikolojik sorunları bulunduğunu ve bu nedenle tedavi gördüğünü söyledi.

Kızının yaşanmamış olayları olmuş gibi anlattığını öne süren Ü.Ö, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Suça konu olayları da kızımın kurguladığını düşünüyorum. Bu nedenle de sanıktan şikayetçi değilim, davaya da katılmak istemiyorum. Kızım bu olaydan önce de günlük yaşantısında erkekler tarafından gerçekleştirilen normal ve olağan karşılanması gereken davranışları da cinsel anlama gelecek şekilde yorumlardı. Örneğin, yoldan geçen bir erkeğin kendisine karşı davranışı olmamasına rağmen, o erkeğin kendisine öpücük attığını dahi söyleyen yapı ve karaktere sahiptir. Kızımın yüzde 50 özürlü olduğuna ilişkin raporu var. Bu nedenle sanıktan şikayetçi değilim."

Mahkeme heyeti, sanık A.C'nin tutukluluğunun devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Merkez Çukurova ilçesi Kurttepe Mahallesi'nde, 9 Nisan'da minibüs şoförü A.C, aracına yolcu olarak binen S.N.İ'ye tecavüz girişiminde bulunduğu iddiasıyla tutuklanmıştı. Zanlı hakkında "çocuğun cinsel istismarı" ve "hürriyetten yoksun kılmak" suçlarından 22 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı.

Dolmuş şoförünün tutuklanmasının ardından S.N.İ, pişman olduğunu belirterek, şikayetinden vazgeçmişti.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Mahkeme

  ,

  tecavüz

  ,

  Ceza

  ,

  Para

  ,

  hapis

  ,

  genç

  ,

  Karşı

  ,

  Avukatlar