Adana'da orman yangını uyarısı

Adana'da orman yangını uyarısı
Adana'da orman yangını uyarısı
ADANA (AA) - Adana ve çevresinde son günlerde artan hava sıcaklıkları ve poyraz nedeniyle nemin azalmasının bölgede orman yangınları açısından son...

ADANA (AA) - Adana ve çevresinde son günlerde artan hava sıcaklıkları ve poyraz nedeniyle nemin azalmasının bölgede orman yangınları açısından son derece riskli ortam oluşturduğu bildirildi.

Adana Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, bölge müdürlüğü görev alanı dahilindeki Adana ve Osmaniye'de son bir hafta içerisinde çok sayıda ihbar alındı ve birçok tehlike ucuz atlatıldı ancak Aladağ'da çıkan orman yangınında 66 dekar orman alanı tahrip oldu.

Feke, Saimbeyli, Kozan ve Osmaniye'nin Bahçe ve Düziçi ilçelerinde çok tehlikeli olabilecek yangınlar ise büyük çabalar sonucu büyümeden söndürüldü. 

Orman Bölge Müdürü İsmet Erol açıklamada, "Asıl önemli husus açık alanlarda ateş yakılmaması, yakmaya teşebbüs edenlerin uyarılmasıdır. Orman yangınları ile ilgili ihbarların ücretsiz 'ALO 177' numaralı telefona bildirilmesi, bildirim sırasında yerin doğru tarif edilmesi çok önemlidir" ifadelerini kullandı.

Erol, meteoroloji kaynaklarının önümüzdeki günlerde sıcaklıkların daha da artacağını ve yangın riskinin artarak devam edeceğini bildirdiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Ucuz

  ,

  Hava

  ,

  meteoroloji

  ,

  orman

  ,

  derece

  ,

  osmaniye