Adana'da otobüse saldırı

Adana'da otobüse saldırı
Adana'da otobüse saldırı
- Yasa dışı gösteri düzenleyen terör örgütü PKK sempatizanları içinde yolcuların bulunduğu belediye otobüsüne, molotofkokteyli attı - Saldırı anı ve yolcuların yaşadığı panik otobüsün güvenlik kamerasınca görüntülendi - Polisin operasyonuyla, aralarında 1 Suriyelinin de bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı

ADANA (AA) - Adana'da izinsiz gösteri düzenleyen terör örgütü PKK sempatizanları içinde yolcuların bulunduğu belediye otobüsüne molotofkokteyli ile saldırdı. Olay anı ve yolcuların yaşadığı panik, otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Küçükdikili Mahallesinde terör örgütü PKK sempatizanları, yasa dışı gösteri düzenledi. Ellerinde otomatik tüfek ve molotof kokteyli bulunan, yüzlerini poşu ve kapüşonla gizleyen grup yoldan geçen bir belediye otobüsünün önünü kesti.

Otobüsün güvenlik kamerasına da yansıyan görüntülerde, grubun taşlı saldırısına uğrayan otobüsteki yolcular büyük panik yaşadı.

Aralarında kadınların da bulunduğu yolcular saldırı sırasında yere eğilerek korunmaya çalıştı. Yolcuların otobüsü terk etmesinin ardından, gruptaki bir kişi aracın içine girerek güvenlik kamerasının yönünü değiştirdi. Bir süre sonra da otobüs, atılan molotofkokteyli nedeniyle yanmaya başladı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgeye düzenledikleri operasyonda aralarında 1 Suriyelinin de bulunduğu 7 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 3 tabanca, iki tüfek ile bu silahlara ait çok sayıda mermi ve fişek ele geçirildi.

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından, adliyeye sevk edildi.