Adana'da polis aracına düzenlenen silahlı saldırı

Adana'da polis aracına düzenlenen silahlı saldırı
Adana'da polis aracına düzenlenen silahlı saldırı
- Vali Büyük, saldırıda şehit olan polislerin görev yaptığı amirliği ziyaret etti

ADANA (AA) - Vali Mustafa Büyük, ekip aracına düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan iki polisin mesai arkadaşlarına başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Büyük, şehit olan komiser Süleyman Çakır ve polis memuru Bircan İlhanlı'nın görev yaptığı Dağlıoğlu Şehit Mehmet Ali Aslan Polis Merkezi Amirliğini ziyaret etti.

Vali Büyük, şehit polislerin birlikte görev yaptığı meslektaşlarından saldırının ardından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı, merkezde görevli polislere ve tüm emniyet teşkilatına başsağlığı diledi.

Ülkenin huzuru ve güvenliği için canla başla görev yapan güvenlik güçlerine yönelik saldırıları lanetlediğini belirten Büyük, milli birlik ve beraberliği bozmaya yönelik saldırıların, asla sonuç vermeyeceğini vurguladı.

Büyük, şunları kaydetti:

"Vatanın birlik ve bütünlüğünün korunması yolunda hiçbir saldırının asla yıldıramayacağı güvenlik güçlerimiz, tüm birimleri ile moral ve motivasyon içinde hainlere hak ettikleri yanıtı verecektir. Bu vesileyle başta şehitlerimizin aileleri ve yakınları olmak üzere, tüm emniyet teşkilatımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum." 

Vali Büyük daha sonra, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'ten terörle mücadele konusunda bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.